Fotografie: lepící páska

Malujete? Krepová páska vám nesmí chybět

Tak jste se rozhodli obnovit nátěry stěn u vás doma? Čeká vás spousta práce, která se ale jednoznačně vyplatí. Odměnou vám budou čistě bílé zdi, nebo nějaké veselé nové barvy. Výmalbou máte možnost úplně proměnit vaše bydlení, tak hurá do toho!

Výběr barev do interiéru je složitá záležitost, protože odstínů je opravdu nespočet. Volba štětců a válečků je pak záležitostí preferencí, případně zkušeností. Při svých nákupech byste ale neměli zapomenout ani na fólie a krepové pásky!

Základem úspěšného malování je dobrá příprava

Abyste mohli úspěšně vymalovat, musíte se nejdříve pečlivě připravit. Máte-li tu možnost, odnoste maximum nábytku do jiné místnosti, která se zrovna nemaluje. U velkých a těžkých kusů to ale není vždy možné. Ty zakryjte fólií, případně novinami. Strečová fólie, kterou zajistíte lepicí páskou, na to funguje poměrně dobře.

Prahy, parapety a vypínače zakryjte také. Na ně je nejlepší krepová páska. Prostě je páskou celé přelepte, pak ji zase odlepíte. Krepová páska je zamýšlená pro dočasné použití, na lepicí vrstvě má lepidlo, které se dá odlepit a nepoškozuje povrchy.

Krepová páska pro přesné linie

Krepová páska má při malování obecně velké využití. Použijete ji i tehdy, když budete potřebovat namalovat předěl mezi barvami. Rozhodli jste se pro fialový pruh v ložnici? Chcete mít dvě stěny bíle a dvě oranžově? Abyste v rohu místnosti měli přesnou rovnou čáru, namalujete jednu barvu, necháte ji zaschnout a pak vytvoříte předěl krepovou lepicí páskou. Při malování druhou barvou můžete přetahovat barvu na pásku, pak ji totiž ze zdi sundáte a máte perfektně rovnou linii.

Krepové pásky prodává například firma Jarico, která na trhu působí již od roku 1994. Šířky jsou různé, samozřejmě čím širší si pořídíte, tím pohodlněji se vám bude malovat, protože můžete více přetáhnout barvu. Návin je vždy 50 metrů.