Montérky pro domácí kutily, ale i profesionální dělníky či řemeslníky

Ve výrobních podnicích a provozovnách, při výkonu jakékoliv řemeslné a dělnické práce i v lesích a autoservisech se pracovníci neobejdou bez montérek. Chrání je před nečistotami a zraněním, protože se vyrábí z odolného materiálu. Sehnat se dají také specifické varianty montérek, například pro elektrikáře či pracovníky nakládající s chemickými prostředky. V následujících řádcích vám prozradíme, v jakém zaměstnání se bez montérek neobejdete.

Fotografie: montérky s laclem

I když jsou na první pohled pevné, měly by být vyrobené z prodyšného materiálu. Zatímco někomu vyhovují montérky do pasu, jinému zase padne spíše provedení s laclem. V autoservisech jsou oblíbené montérkové kombinézy.

Montérky pro svářeče a hasiče

Pro svářeče a hasiče jsou vhodné montérky s nehořlavou úpravou, které jsou vysoce odolné žáru a plamenům. Předchází popáleninám. Vyrábí se zpravidla ze stoprocentní bavlny, a potom se látka ještě ošetřuje speciální chemikálií, která dává montérkám specifické vlastnosti.

Antistatické montérky pro elektrikáře

Pro elektrikáře jsou zase připraveny antistatické montérky, s nimiž můžete s klidným svědomím pracovat i v prostorech, kde hrozí elektrostatický výboj. Sehnat se dají v provedení jako montérky s laclem i do pasu. Zakoupit se dají také pracovní bundy se stejnými antistatickými vlastnostmi.

Reflexní montérky pro cestáře

Pro práci na cestách jsou ideální volbou montérky s reflexními prvky, v nichž jsou pracovníci na hlavní komunikaci dobře vidět i během špatného počasí. V nabídce však jsou i montérky v křiklavých barvách, aby byl nositel vidět i ve večerních hodinách.

V zimním období nacházejí uplatnění zateplené montérky, v nichž není zima ani během chladnějších dnů. V letních měsících zase oceníte montérkové kraťasy, ovšem pozor, nehodí se pokaždé, protože nechrání úplně dolní končetiny.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 4 =