Nákup pračky: Je lepší plnit předem, anebo vrchem?

Praní je jednou z činností, která se opakuje v každé domácnosti v podstatě neustále. Bez čistého prádla se zkrátka neobejdeme. Naštěstí ale dávno minuly doby, kdy musely hospodyňky vše řešit ručně, případně s pomocí staré pračky, u níž každou chvíli hrozilo, že se rozpadne. Na trhu se dnes nachází spousta různých modelů a značek. Jmenovat bychom mohli například pračky Bosch, Beko, ECG, Samsung, Grundig, Gorenje a spousty ostatních. My se v následujících řádcích zaměříme na typy plnění praček.

Klasické plnění předem

Jakési standardní a v podstatě i nejrozšířenější provedení představují pračky plněné zepředu. Jejich hlavní předností je bezesporu výběr z obrovského množství modelů, jež se na trhu nacházejí. Volit lze pračky s poměrně solidní kapacitou na 5 kg prádla, nicméně k dispozici jsou dokonce i ty mající objem bubnu 10 kg. Stejně tak velké je i cenové rozhraní. Pořizovací ceny se pohybují od nějakých 5 000 až po 60 000 korun. Volit lze dokonce i barvu pračky. K dispozici jsou nejenom bílé, ale i stříbrné či černé. Hlavními přednostmi předem plněné pračky jsou ještě například:

– jednoduché plnění bubnu,

– obrovský výběr modelů,

– vysoká stabilita,

– tichý chod,

– maximální kapacita bubnu,

– možnost umístit na ni sušičku.

Vrchem plněné pračky uspoří místo

Jestliže máte v technické místnosti nebo v koupelně méně prostoru, vsaďte na vrchem plněnou pračku. Na trhu se nachází modely, jež se cenově pohybují zhruba od 6000 korun do několika desítek tisíc. Nedisponují až tolika technickými vychytávkami jako předem plněné, nicméně programy dokážou nastavovat samy a vyznačují se i moderními podsvícenými displeji. Mezi jejich hlavní přednosti patří:

– kompaktní rozměry,

– optimální výška (Není třeba se ohýbat.),

– možnost postavení okolních předmětů.

Ať už sháníte pračky Beko anebo jakékoli jiné, můžete je výhodně nakoupit v tomto eshopu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − five =