Fotografie: barevné čočky

Některé kontaktní čočky se mohou podílet i na změně vzhledu

Vizuální vlastnosti člověka mohou alespoň částečně i za jeho duševní rozpoložení. Pokud se lidé necítí dobře ve svém oblečení, mohou ho snadno vyměnit.

Když se jim ovšem nelíbí barva jejich očí, je to problém, respektive byl. S pomocí barevných kontaktních čoček je možné i toto velmi snadno napravit.

Jemné změny

Na rozdíl od brýlí mění barevné kontaktní čočky levně vzhled jen velmi decentně. Nejsou totiž vidět na celém obličeji, ale změna je patrná pouze na očích. Zde ovšem hodně záleží na tom, jaký typ barevných čoček se používá.

Modely s přirozeným zabarvením lidského oka skutečně působí nenápadně a okolí, které nositele vůbec nezná, nemá žádnou šanci si vůbec takovéto změny všimnout. Vše vypadá přirozeně, a člověk tak nijak nevybočuje z průměru.

V případě barevných čoček levné s atypickým zabarvení je však vše jinak. Tyto variace často dokáží upoutat pozornost mnohem více než extravagantní brýlové obroučky. Konec konců, na rudé nebo sytě černé oči musí zareagovat úplně každý. Z toho důvodu se tyto čočky běžné nosívají pouze jako součást kostýmu. Do práce či na nákup s nimi nikdo nechodí.

Zkouška

Koho barevné čočky zaujaly a chtěl by si je pořídit, měl si nejdříve objednat balení o jednom či dvou kusech. Nejprve je totiž potřeba čočky vyzkoušet. Ne každé oko je totiž schopné čočky na svém povrch udržet. Hlavně citlivější jedinci s tím mívají problémy.

Dezinfekce

Existují dva základní typy kontaktních čoček – jednorázové a vícedenní. V případě jednorázových verzí není potřeba se kdovíjak zaobírat hygienou. Před nasazením je nezbytné si důkladně umýt ruce, avšak následně už není potřeba dodržovat vůbec nic.

V případě modelů na dva a více dní je ovšem nezbytné koupit si také vhodný dezinfekční přípravek, do kterého se musí čočky po každém sundání vložit.