Kámen v interiéru i exteriéru

Kámen je jedním z vůbec nejstarších materiálů na planetě. Základním stavebním materiálem se stal už v době kamenné, postaveny z něj jsou egyptské i mayské pyramidy, ještě s větší popularitou se setkal v gotice. Oblíbený ovšem je i u současných stavebníků i architektů a to platí i u jeho dokonalých imitací. 

Výrobky z umělého kamene mají ryze funkční vlastnosti, mezi něž patří jeho odolnost a s ní spojená životnost, ale také vlastnosti čistě estetické. Imitace kamene zkrátka na pohled velmi dobře vypadá. Své uplatnění tak nachází jako v exteriéru tak interiéru.

Kamenná dlažba a plotové systémy

Klasikou jsou imitace kamene používané na schody, sokly nebo dlažbu. Tu totiž hned tak něco nezničí. Stejně jako další výrobky z umělého kamene. Uvažovali jste třeba někdy o novém plotu s kamenným vzhledem? Nemáme na mysli celou kamennou zeď, která by vás naprosto odstřihla od okolního světa. Velmi působivá je kombinace kov a imitace kamene, tedy spojení kovových dílců s podezdívkou a sokly z imitace kamene ideálně nepravidelných tvarů, jež znáte z obezdění hradů a zámků. Takový plotový systém má ve svém portfoliu například společnost Vaspostone, s.r.o. (www.vaspostone.cz)

Designově zajímavý obkladový umělý kámen

Velké popularitě se v současné době těší obkladový kámen, s jehož pomocí máte možnost okolí tak trochu ošálit. Ať již fasáda, plotový sokl, nebo i zeď v interiéru mohou navozovat dojem, že jsou celé kamenné, přitom jsou „jen“ obloženy imitací obkladového kamene nebo obkladovými páskami. Ty jsou na pohled tak autentické, že jsou od skutečného kamene doslova k nerozeznání.

Velké množství dezénů

Z množství dezénů dostupných na českém trhu si navíc vybere zcela každý. Například obkladový kámen již zmíněné společnosti Vaspospone navíc neimituje jen kámen jako takový. Velmi zdařilé jsou napodobeniny dřeva, ratanu a pak různých hornin, jako jsou travertín nebo pískovec. Můžete si ale zvolit obkladový kámen věrně imitující skaliska, a to jak barvou, tak strukturou. Obklopeni pak můžete být zvrásněnou skálou nahnědlou, v barvě zeleného melíru, antracitovou, hnědooranžovou, pískovcovou, nebo třeba ohnivou. Zapojte svou fantazii a zkuste to jako Flinstoneovi.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

twenty − seven =