Sekční, roletová, nebo výklopná? Poradíme vám, jaká garážová vrata zvolit

Stejně jako se dům neobejde bez kvalitních vchodových dveří, garáž by měla disponovat neméně kvalitními vraty. Jejich úkol je totiž v podstatě stejný, a to zabránit vstupu nezvaných osob. Obě vchodové zábrany by spolu navíc měly i ladit. 

Garážová vrata by měla být bezpečná, praktická, dobře ovladatelná a svou roli zde samozřejmě hraje i hledisko estetické. Na pohled by měla upoutat.

Dvoukřídlá garážová vrata

Na trhu se setkáte s vraty sekčními, výklopnými, roletovými a klasickými křídlovými. Jaký je mezi nimi rozdíl? Klasikou jsou garážová vrata dvoukřídlá, se kterými se setkáme u naprosté většiny starších zástaveb. Jsou bytelná, odolná, spolehlivá a nějakou dobu i vydrží. Při otevírání se ovšem neobejdou bez rovného terénu.

Sekční garážová vrata

Majitelé novostaveb však volí spíše sekční garážová vrata, a to nejenom pro jejich reprezentativní vzhled. Jejich předností je i jejich konstrukce tvořená panely, které se při otevírání posouvají po kolejnici směrem nahoru. Jednotlivé sekce se pak zasouvají pod strop garáže.

Roletová garážová vrata

Na podobném principu jsou založena i roletová vrata, která se, jak napovídá jejich název, rolují, a to do hliníkové schránky. Díky ní vrata nezabírají žádný prostor pod stropem garáže. Tento typ zábrany navíc nevyžaduje žádné stavební úpravy, bez problémů jej instalujete prakticky do jakékoliv garáže.

Výklopná a posuvná garážová vrata

Další možností jsou vrata výklopná, ať již na ruční pohon či na dálkové ovládání, které vás ušetří fyzické práce spojené s jejich vyklápěním. Tato vrata jsou poněkud náročnější na prostor. Jak opět napovídá jejich název, fungují na principu vyklápění a vysouvání pod strop garáže. Na rozdíl od vrat posuvných, jež se zase posouvají do strany.

Ploty, rolety a žaluzie

Asi vás nemusíme upozorňovat na to, že garážová vrata byste měli nakupovat u renomovaných výrobců a prodejců. Opravdu kvalitní garážová vrata najdete například v portfoliu společnosti Bubík, s.r.o. Spolu s dalšími segmenty, jako jsou kovové plotyvenkovní rolety a venkovní žaluzie. Víte, že všechny tyto produkty můžete mít v jednom stylu? Pak vašemu obydlí nebude co vytknout.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − 8 =