Pijte vodu s citronem, prospívá vašemu zdraví

voda-s-citronemMáte rádi novinky, rady a typy? Mnoho z nich k vám přijde prostřednictvím portálů vhodných pro ženy, v časopisech o zdraví nebo třeba zkuste magazín o bydlení. Dnes vám poradíme, co vše dovede taková voda s citronem. Vypijte pravidelně každé ráno sklenici vlažné vody s citronovou šťávou. Prospívá při čištění pleti, nastartuje metabolismus a odstartuje v těle detoxikaci. Vlažná či teplá voda není takovým teplotním šokem jako voda studená. Dejte si nejlépe tuto sklenici vody nalačno. Citron prospěje vyrovnání tlaku a dobře kontroluje srdeční činnost. Když ji hned ráno vypijete, váš tlak nebude kolísat, uvolní tělo i mysl, a zredukuje stres i sklony k depresím. Zdravý styl života je základem pro dostatek energie.

I když je citron kyselý, je považován za jednu z nejvíce alkalických potravin. Při jeho pravidelné konzumaci se vaše pH upravuje a tělo není zatěžováno. Citron také posiluje náš imunitní systém díky vysokému obsahu antioxidantů a vitaminu C. Působí dobře v období zvýšeného výskytu infekcí horních i dolních dýchacích cest.

Pro štíhlou linii

Voda s citronem urychluje hubnutí, protože citron obsahuje pektinovou vlákninu, která dokáže velmi dobře nastartovat metabolismus. Je prokázáno, že citronová voda velmi dobře napomáhá při hubnutí. Dokáže také zlepšit hojení ran pomocí kyseliny askorbové, která udržuje v bezvadném stavu naše pojivové tkáně, veškeré kosti a chrupavky. Vitamin C má protizánětlivé účinky a je vhodný zejména po nemoci při rekonvalescenci, po úraze a nemoci.

Voda s citronem také pomáhá u zažívacích problémů, na pálení žáhy, při zácpě nebo žaludeční nevolnosti a podporuje také činnost jater při produkci žluči, která je nezbytná pro naše dobré zažívání. Čerstvá citronová šťáva dobře působí na dásně, zastavuje krvácení a zmírňuje bolest zubů. Odstraňuje špatný dech a spolehlivě funguje s vodou jako prevence proti paradontóze.

Pro dostatečnou hydrataci

Po dlouhé noci je náš organismus dehydrovaný, což vede ke zvýšení stresu, zácpě či únavě. Velká sklenice s citronovou šťávou vám dodá potřebné množství tekutin a nastartuje organismus na dlouhý a náročný den. Zároveň z těla vyplavuje toxiny usazené v trávicím traktu během noci. Čistí naši krev, působí proti zadržování vody a řeší i naše dýchací potíže. Jako přírodní antibiotikum chrání naše sliznice před infekcí. Pokud chcete další typy na to, jak si udržet krásu, zdraví i svěžest, zkuste si prostudovat ženský magazín.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

2 + seventeen =