Kdo by neměl rád dřevo

zahradni-nabytekMáte zahrádku, nějaké venkovní prostory, kde je možné v klidu na čerstvém vzduchu spočinout? Pak jistě máte také zahradní nábytek. Můžete si jej vybrat dle svého vkusu a preferencí. A to nejen dle designu, ale i co se materiálů týče. Dlouhodobě je nejžádanější dřevo. Jsou sice voleny takové druhy, které jsou velmi pevné a odolné, ale nutnosti pečovat o nábytek se nevyhneme. Ani u exotických typů.

Zahradní nábytek a péče o něj

Máme vždy snahu udržet nábytek v kondici co nejdelší dobu a také v tom nejlepším stavu. Pokud je vystaven vlivu počasí, tak se to na něm negativně podepisuje. Je množství přípravků, které prodlouží životnost zahradního nábytku. Jedná se o oleje na dřevo, nátěry na dřevo a jiné ochrany dřeva.

Stejně jako při péči o naši pokožku musíme i při starání o povrch zahradního nábytku vybrat vhodný produkt, který je pokud možno určen přímo na daný typ. Máte-li tedy druh z exotického dřeva, volte produkty pro péči o exotické, které jsou vhodnější.

Olejová péče

Velmi vhodné je použít olej na dřevo. Ten nejen chrání povrch před vlivy počasí, ale také před mechanickým opotřebením. Však to znáte, nějaké to poškrábání, židle se převrhne, atd. Dřevo se tedy zbytečně nadměrně nevysuší, zachovává si svou nádhernou oku lahodící strukturu, která je často také důvodem, proč si dřevěný zahradní nábytek kupujeme. Dalším kladem dobře vybraného ochranného oleje je i to, že dokáže odpudit vodu a nečistoty.

Práce s ním je skutečně jednoduchá, zvládne ji opravdu každý. Nemusíte se tedy ničeho obávat. Snadno se nanáší a rychle proniká do hloubky, kde vykoná svou práci. V tomto ohledu je možné doporučit olej firmy Bondex s názvem Exotic oil. Splňuje vše výše zmíněné, navíc ho můžeme využít i na interiér.

Pokud máte další otázky, potřebujete načerpat inspiraci, navštivte stránky milujemedrevo.cz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

five × five =