Plastová okna a dveře: Přednosti a nevýhody

V okamžiku, kdy plánujete výměnu oken a vchodových dveří v rodinném domě, měli byste se důkladně zamyslet nad tím, jakým materiálům dáte přednost. V posledních letech v tomto segmentu zboží dominují plast a dřevo.

Fotografie: plastové dveře a okna

 

Odolnost a trvanlivost

Pro dřevěná okna a dřevěné dveře hovoří jednoznačně fakt, že jsou vysoce odolná vůči poškození. Mají dlouhou životnost, jež se pohybuje v desítkách let. Moderní plastové dveře a okna jsou však neméně bytelná, takže se rozhodně nemusíte obávat toho, že je za pár let budete muset znovu měnit. U plastu však hodně záleží na kvalitě provedení. Vyhněte se tak laciným produktům, u nichž je životnost zpravidla výrazně zkrácena.

Cenové hledisko

Levnější variantou jsou v zásadě vždy plastová okna a dveře. Jde o materiál, který není náročné a nákladné vyrobit, což se logicky projevuje na koncové ceně. Dřevěná okna a dřevěné dveře jsou přeci jen dražší. Je u nich nutné volit vhodný typ dřevin, dále se ve výsledné sumě projevuje i obtížnější a časově náročnější způsob zpracování, byť se dnes díky moderním strojům také obvykle vyrábějí sériově.

Tepelná izolace

Dřevěná okna a dveře mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Jsou-li dobře nainstalovaná, perfektně těsní, zároveň však nezpůsobují vznik plísní, což je občas problematickou záležitostí u plastových modelů. Zde je pak nutné dbát na precizní větrací systém, aby interiéry domu patřičně „dýchaly“, aniž by zevnitř objektu hlavně v zimních měsících unikalo zbytečně moc tepla, což by vedlo k vyšším provozním nákladům v domácnosti.

S poptávkou realizace plastových a dřevěných oken či dveří se lze obrátit na společnost Okno-Plast PN s.r.o. – Dřevěné dveře České Budějovice. Firma má bohaté zkušenosti a je schopna zajistit vytvoření oken a dveří na míru dle vašich potřeb a požadavků.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + ten =