Garážová vrata: Jaké jsou možnosti při výběru vrat do garáží rodinných domů?

Nedílnou součástí mnoha rodinných domů jsou v dnešní době garáže. Usnadňují parkování vozidel, kdy se nemusíte spoléhat na volná parkovací místa na veřejnosti, jež jsou často beznadějně obsazena. Garáž zároveň zvyšuje ochranu vašeho vozidla. K tomu je však zapotřebí investovat především do kvalitních vstupních vrat. Při jejich nákupu máte možnost vybírat hned z několika druhů.

Foto: garážová vrata

Sekční vrata

Garážová vrata se dají koupit v různých cenových relacích, přičemž každý typ má jiné vlastnosti. V posledních letech jsou jednoznačně nejpopulárnější sekční garážová vrata. Jako majitelé u nich oceníte inteligentní systém otevírání, při manipulaci se sekční vrata zasunují pod strop garáže, přičemž nezabírají žádné místo před samotnou garáží, takže se perfektně hodí pro objekty, které přímo navazují na chodník, potažmo jinou část veřejné komunikace. V neposlední řadě lze u sekčních vrat vyzdvihnout jejich dobré tepelně izolační vlastnosti. Kvalitně těsní, takže lze uvnitř bez problémů topit, aniž by veškeré teplo unikalo skrz dveře mimo garáž.

Další varianty

Dříve se hojně využívala především výklopná vrata, a to především díky jejich nízké pořizovací ceně. Jsou však značně nepraktická, neboť při otevírání a zavírání potřebují dost volného prostoru před garáží. Z tohoto pohledu jsou lepší volbou rolovací vrata, ve srovnání se sekčními modely ale nemají tak vynikající tepelně izolační vlastnosti, což platí i pro další typ, tedy posuvná vrata.

Závěrem lze zmínit ještě speciální průmyslová vrata, která se používají v továrnách, halách a dalších objektech. Zpravidla mají větší rozměry, často u nich nechybí ani zabudované dveře, abyste při průchodu nemuseli vždy složitě otevírat celá vrata. U průmyslových vrat je velmi důležité dbát na zmíněnou tepelnou izolaci, neboť se mnohdy používají například v mrazírenských halách, potažmo obecně v potravinářském průmyslu, kde hraje značnou roli zachování stabilních teplot uvnitř místností.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 − one =