Plošiny pro invalidy a imobilní občany

Život přináší i nepříjemné situace, které nám mohou od základu změnit život.  Stačí se těžce zranit a člověk je trvale připoután na invalidní vozík. V tu chvíli má postižený pocit, že jeho život skončil, ale není tomu tak. Se správným přístupem i tělesně postižení lidé mohou prožít plnohodnotný život. Přesto vozíčkáři mají kolikrát komplikovaný pohyb v budovách, které se neřešily jako bezbariérové. Pokud to prostorové podmínky dovolí, projektanti navrhují na překonání výškových rozdílů rampy. V omezených prostorech, kde řešení rampami není možné, se navrhují schodišťové plošiny nebo se instaluje hydraulický výtah. Možná někomu připadá, že bezbariérový rodinný dům je ohromný nadstandard, ale pro tělesně postižené je to jediná možnost, jak se dostat ze svého domu ven mezi lidi.

zdvihací plošiny

Plošina pro vozíčkáře – druhy

Plošiny a výtahy pro osoby se sníženou pohyblivostí se rozlišují na přímočaré a křivočaré schodiště, existují i šikmé schodišťové sedačky, svislé plošiny a výtahy. Přichází na řadu montáž plošin, a to buď pouze na přímou dráhu, existují i plošiny na všechny tvary schodiště. Plošiny určené na přímou dráhu mají nosnost kolem 300 kg a pohybují se rychlostí 0,15 m / s. Na strmé schodiště je ideální šikmá schodišťová plošina s nosností 225 kg se stoupáním v úhlu až do 70 o. Lze ji umístit téměř na každé schodiště v interiéru nebo ve venkovním prostředí.  Šikmé schodišťové plošiny – zdvihací zařízení, jež se instaluje přímo na schodiště.  Plošiny jsou bezpečné a jednoduše se ovládají.    V sklopené poloze plošina zabírá asi 20 až 30 cm.  Plošiny vybíráme podle tvaru schodiště a od stupně samoobslužnosti. Zmíněné svislé plošiny vypadají jako výtahy, ovšem jejich konstrukční řešení je o hodně jednodušší, přestože se podobně jako výtah ovládají.  Mechanismus s dráhou plošiny je ukotven ve zdi nebo na opěrné konstrukci.     

Výtah pro vozíčkáře – komfort při použití

Nejpohodlnější je pro vozíčkáře výtah, který je instalován i do rodinných domů. Je pochopitelně nejdražší a konstrukčně nejsložitější. Zajímáte se o plošinu nebo o výtah pro vozíčkáře? Jelikož se jedná o vaši bezpečnost a komfort, svěřte tuto zakázku odborníkům s dlouholetými zkušenostmi – garaventalift.cz. Společnost  Garaventa Lift s.r.o. funguje na českém trhu již od roku 1993 a zabývá se výrobou, montáží a následným servisem zdvihacích zařízení. Individuální přístup k zákazníkovi, profesionální přístup, precizně odvedená práce s ohledem na bezpečnost a zdraví uživatele. Záruční a pozáruční servis dodávaných zdvihacích zařízení – samozřejmost! Máte-li o šikmé schodišťové plošiny zájem, zajisté oceníte vy i váš pečovatel, jak jednoduché ovládání, tak moderní design, bezpečný bateriový pohon, variabilit a snadnou instalaci bez nutnosti stavebních úprav.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

19 − 19 =