Na co si dát pozor při rekonstrukci kuchyně?

Každá žena si zakládá na tom, aby její kuchyně a jídelna byla dokonalá. Mluvíme přeci o místnosti, v které se schází celá rodina i přátelé. Je tedy velmi důležité při rekonstrukci neudělat chybu a řídit se vlastními potřebami, vkusem, ale i finančním rozpočtem.

kuchyně

Poradíme vám, na co si dát pozor, aby výsledek byl skutečně dle vašich představ.

Nastavte si cenový rozpočet i s rezervou

Rozpočet je u každé rekonstrukce klíčový, podle toho se pak odvíjí zvolený materiál i doplňky do kuchyně. Rozhodně počítejte také s rezervou. Pokud bydlíte v domě, kde se přestavba kuchyně dlouhá léta neřešila, můžete být překvapeni, co vše se může vymknout kontrole. Ať už se jedná o staré elektrické zásuvky, které bude potřeba přemístit či vodovodní potrubí, které může být zastaralé a nutné úplně vyměnit, vždy je dobré mít raději větší finanční rezervu. Ušetříte si tak zbytečné nervy a stres.

Při nákupu nového nábytku do kuchyně nezapomínejte číst recenze

Jestliže rekonstruujete kompletně celou kuchyň, pak se nevyhnete nakupování nového nábytku a doplňků do interiéru. Nerozhodujte se pouze na základě reklam v TV, ale udělejte si průzkum cen i kvality. Pokud se rozhodnete nakupovat v e-shopu, kde ceny bývají nižší, pak si nezapomeňte přečíst recenze zákazníků e-shopu.

Pracujte s vámi zvoleným rozpočtem, ale nezapomínejte, že to nejlevnější nemusí být vždy to nejlepší pro vás. Nápomocný vám může být vyhledávač nábytku a dekorací, kde si vyberete přesně podle vašeho vkusu i finančních možností.

Jak se říká „méně je více“

Častou chybou při navrhování kuchyně je pořízení mnoha kuchyňských spotřebičů bez přemýšlení, zda je opravdu využijete. Často se stává, že kuchyně působí přeplácaně, spotřebiče zabírají pak místo, práší se na ně a jsou v podstatě nevyužité. A nejen spotřebiče. Kuchyň by měla barevně ladit s jídelnou a kuchyňské doplňky rozvrženy tak, aby nenarušovaly design a celkovou atmosféru místnosti. Zvolíte-li mnoho barevných doplňků či různé styly, výsledný dojem nemusí být takový, jak jste si ho představovali.

Pokud si nejste jisti, magazín FUF.cz vám dodá inspiraci. Najdete v něm různé tematické články o bydlení a rady do domácnosti. Nejen do kuchyně. Čtěte a hledejte to, co pro vás bude nejvhodnější a nejlepší. Vytvořte si finální návrh, který bude zapadat do vašeho rozpočtu a pusťte se do rekonstrukce, která bude promyšlená od A-Z.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × five =