Potřebujete nábytek do nového bytu? Poradíme na co se zaměřit

Zařizování nového bytu nebo rekonstrukce starého vyžaduje mnoho času a úsilí. Jestliže chcete bydlet ve zbrusu novém interiéru, je potřeba vyřešit mnoho detailů a nakoupit pestrou škálu vybavení. Co vše je potřeba a na co určitě nesmíte zapomenout?

nábytek do nového bytu

Zařizujeme obývací pokoj

Co bude potřeba kromě klasické pohovky či sedací soupravy? Především individuální křesla pro návštěvy, protože ne každý touží sedět pospolu na jedné velké pohovce. Nezapomeňte také na konferenční stolek, komodu na uložení drobných věcí, které potřebujete mít vždy po ruce a dostatek vitrín a regálů na knížky. Právě ty mají v obývacím pokoji své nezastupitelné místo. Do obývacího pokoje se v každém případě hodí také koberec, který má sloužit především proto, abyste měli při každém zvednutí z pohovky příjemný pocit došlapu do měkkého a teplého materiálu. Nebojte se proto volit takový, který má delší chlup, ale zároveň se bude dobře udržovat.

Ložnice je nejdůležitější místností bytu

O tom, jak budete spokojeni se svým životem, rozhoduje také to, jak se každý den vyspíte. Součástí vybavení ložnice ale nemusí být pouze postel s kvalitní matrací. V ložnici počítejte také s prostorem pro skříň na uložení šatů a komodouna drobné spodní prádlo. Nábytek do ložnice lze pořídit v rámci praktické sestavy, která již obsahuje vše potřebné a je zárukou budoucího sladění celého prostoru, anebo jej kupovat po jednotlivých kusech. V tomto případě si můžete ke klasickému nábytku pořídit i designové kousky, které by součástí větší sestavy nebyly. Nezapomeňte, že o tom, jak se vyspíte, rozhoduje také materiál a složení přikrývek a polštářů. Ty by měly poskytovat dostatek tepla a komfortu, ale také opory pro krční páteř.

Nezapomeňte na kuchyni

Základem každé kuchyně je kuchyňská linka, která by měla obsahovat jednak dostatek místa pro uložení potřebného vybavení a nádobí, ale také poskytovat pracovní prostor pro přípravu pokrmů. Jestliže zařizujete novou kuchyni, nezapomeňte ale také na židle či lavici a jídelní stůl. Při zařizování kuchyně si dejte stranou finanční rezervu na nákup elektrických spotřebičů, tedy lednice, sporáku, případně myčky nádobí a mikrovlnné trouby. V kuchyni byste měli počítat také s úložným prostorem na suché a trvanlivé potraviny.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × two =