Proč se do automatizace pouští spousta firem?

V současné době se spousta společností pouští do výrazných změn ve výrobních procesech, zaměřují se především na automatizaci. Snižuje provozní náklady, současně zvyšuje bezpečnost pracovníků. V následujících řádcích vám prozradíme mnohem více výhod.

automatizace

V první řadě vás nadchne, že robotická zařízení jsou schopna vykonávat práci tří až pěti lidí, a tím šetříte náklady na pracovní sílu. Stejně tak snížíte spotřebu energie, protože nároky na vytápění v automatizovaných provozech nejsou tak vysoké. Moderní řídící systémy zefektivňují procesy a zvyšují přesnost výroby, což pro vás znamená minimální plýtvání materiálem.

Vyšší bezpečnost pracovníků a zkrácení dodacích lhůt

Automatizace převezme nebezpečné úkoly, za což vám pracovníci poděkují. Chráníte je totiž před nemalými riziky. Současně automatizace udržuje proces v podniku, zlepšuje jeho řízení a zkracuje dodací lhůty. Co se týče návratnosti investic, řešení vychází z jedinečných potřeb a cílů, takže se vám investice poměrně rychle vrátí díky nižším provozním nákladům, zvýšení produkce a dalším faktorům.

Větší konkurenceschopnost

V okamžiku, kdy zařadíte do svého podniku automatizaci, snížíte dobu cyklu a náklady na výrobu jednoho kusu. Zlepšíte tím i kvalitu produktů, protože dostanete výrobní proces pod kontrolu. Stanete se konkurenceschopní.

Další výhodou je, že robotická zařízení jsou schopna pracovat konstantní rychlostí bez obsluhy, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Znamená to tedy, že máte potenciál vyrábět vyšší množství. Čím více zefektivníte řízení procesů, tím více snížíte zmetkovost, za což vám poděkuje i naše planeta. Využitím menšího prostoru navíc spotřebuje automatizace méně energie, a tak se eliminují i ekologické stopy.

Investujte do kvalitního řešení, které ocení nejen vaše firma jako taková, ale i pracovníci.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 × four =