Moderní orientální, nebo tradiční perský koberec? Oba se na podlaze vyjímají jako šperk!

Koberec v interiéru plní hned několik funkcí. V první řadě změkčuje podlahu, tlumí nárazy a dobře izoluje. A opravdu kvalitní koberec vyrobený z přírodních materiálů v podstatě nahradí lůžko. Usneme na nich jako v tom nejměkčím loži.

Buchara perské koberce
A víte také, že na některých kobercích se vůbec nedrží špína? Další role koberce je estetická. Kvalitní perský koberec se v místnosti vyjímá jako vzácný šperk. A má i jeho hodnotu.

Koberec, který zraje jako víno

V arabských rodinách se tradiční perský koberec dědí z generace na generaci. Tak je vzácný. Je nehořlavý a ručně tkaný, a to z výhradně přírodních materiálů, jako jsou hedvábí, vlna a kůže. Nikdy neshoří a nestárne. Naopak, každý rok mu přidává na hodnotě. Zraje doslova jako víno. Pravý perský koberec je totiž spolu s jedinečným vzorem typický i stálostí svých barev, za nimiž stojí výhradně přírodní barviva.

Perský koberec do všech interiérů

Další výhodou perského koberce je, že se hodí v podstatě do všech interiérů. Nejenom tradičních, ale i moderních. Zde dokonce plní funkci solitéra. Podobně jako starožitná komoda v kombinaci s moderním nábytkem. K tomu, aby však v moderním prostoru vynikla, jí musíte dopřát dostatek prostoru. A stejným způsobem přistupujte i k tradičnímu perskému koberci.

Koberec jako solitér

Bohatou nabídku perských koberců najdete například zde: https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce. Pokud se na tradičního peršana necítíte, zvolte moderní orientální koberec. I ten vyniká kvalitou materiálů. Od perského koberce se liší moderními vzory, jak se ostatně můžete sami přesvědčit zde: https://e-shop.buchara.cz/moderni_koberce.

Íránský, nebo afgánský?

Velké oblibě se těší iránské Gabbehy, afgánské Chubi koberce nebo velmi luxusní kožené koberce. Sháníte-li koberec do dětského pokoje či ložnice? V tom případě vám doporučujeme iránský Gabbeh s vysokým vlasem (1,5 cm). Správnou volbou ale bude i afgánský Chubi koberec vyrobený z vlny karakulských ovcí. Díky ní je koberec nejenom krásně lesklý, ale také maximálně odolává nečistotám. Zkrátka se neušpiní!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × two =