Hledáte bydlení? Zvažte nákup v dražbě nemovitostí

Kde se dá v dnešní době pořídit byt, dům, garáž či pozemek za slušnou cenu? V dražbě! Vyvolávací ceny nemovitostí začínají hluboko pod jejich skutečnou hodnotou, a pokud budete mít štěstí, pořídíte je za velmi slušnou částku.

dražba nemovitosti

Dražba nemovitostí v exekuci zní běžným lidem častokrát jako něco strašného. Bojí se do ní zapojit, případně si myslí, že nejde o událost pro každého. Představí si aukční síň, jak ji viděli v nějakém americkém filmu, a na celý nápad raději zapomenou. Buďte odvážnější, vyplatí se to!

Exekuce jako poslední stádium finančních problémů

Člověku nezaklepe na dveře exekutor hned ve chvíli, kdy zapomene zaplatit jednu fakturu. Jde o dlouhý proces, až po mnoha výzvách přichází na řadu exekutorský úřad. Spouští se exekuční řízení a jmenuje se exekutor pověřený provedením exekuce. U menších dluhů zabavuje prvně vybavení domácnosti, dům či byt je až poslední volba.

Pro dlužníka je výhodnější prodat dům samostatně

Dostanete-li se někdy do situace, kdy vám bude hrozit dražba a exekuce nemovitostí, které vlastníte, vzpomeňte si na jediné. Prodat nemovitost v dražbě je pro vás nevýhodné právě proto, že se nabízí pod cenou. Vyvolávací cena je obvykle ¾ tržní ceny. Kdybyste se do prodeje pustili sami (s pomocí realitní kanceláře), nejspíš byste utržili více peněz.

Jestliže však aktuálně stojíte na druhé straně, tedy bydlení sháníte, právě tato skutečnost je pro vás výhodná.

Zúčastnit se exekuce není složité

Žijeme v digitální době a také dražba nemovitostí častokrát probíhá online. Nemusíte dělat nic jiného než si sednout k počítači. Předem je však nutné ověřit svou totožnost a zaslat vratnou zálohu. V případě fyzické dražby se toto řeší až na místě, takže není třeba nic zařizovat předem.

Zbývá tedy pouze vyhlédnout si nemovitost. Sledujte pravidelně nabídku exekutorských úřadů a třeba se vám poštěstí.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 10 =