Strojní omítaní je rychlejší a kvalitnější než ruční

Když lidé slyší o strojním omítání, mnohdy na něj nahlíží s nedůvěrou. Zcela neprávem. Jde totiž o moderní způsob nanášení vnitřních i venkovních omítek, které je mnohem dokonalejší a rovněž rychlejší. Zdlouhavé ruční omítání nedokáže kvantitativně ani kvalitativně konkurovat strojnímu omítání.

Omítky v Českých Budějovicích pomocí strojního omítání nabízí firma Ing. Luboše Horňáka. Za léta praxe je naprostým profesionálem v oboru. Na strojní omítání se specializuje již od roku 1990. Firma provádí dvouvrstvé štukové omítky, k čemuž využívá osvědčené omítkové materiály CEMIX. Kombinace používaného materiálu a jeho aplikace je garancí pevnosti, dlouhé životnosti a ideální rovinnosti omítek.

Omítkářské profily pro dokonalé detaily

Ke strojnímu omítání využívá firma celou škálu různých omítkářských profilů. Zejména rohové omítkové profily, ukončovací profily nebo dilatační profily. Umí je správně aplikovat a jejich využití přispívá k celkové dokonalosti omítek.

Omítky CEMIX

Používanými maltami značky CEMIX jsou jemná jádrová omítka pro strojní omítání – především pro omítání stropů a stěn, tepelně izolační jádrová omítka pro strojní i ruční omítání, vápenocementový štuk pro vnitřní i vnější omítky a silikonová rýhovaná omítka pro konečnou úpravu fasád nebo k dekoracím v interiéru.

Zateplování systémem CEMIX

Společnost Horňák Strojní Omítání zajišťuje rovněž zateplování budov pomocí zateplovacích systémů CEMIX. Jde o polystyrénový zateplovací systém doplněn tepelněizolační omítkou.

Reference strojního omítání

Z referencí firmy lze uvést především vícegenerační dům v Borovanech (vnitřní omítky, zateplení systémem CEMIX), průmyslový objekt v Třeboníně (venkovní a vnitřní omítky), řadové domy v Boršově (venkovní a vnitřní omítky, zateplovací systém CEMIX), rodinné domy v Rožnově (venkovní a vnitřní omítky) a řadu dalších.

Nejste si jisti, jestli se strojní omítání hodí zrovna pro vás?

Strojní omítání se hodí téměř pro všechny prostory. Samotné strojní zařízení není nijak náročné na velikost prostoru. U tohoto typu omítání vzniká méně nečistot než při běžném ručním. Před omítáním je zapotřebí pouze zajistit uskladnění suchých směsí pro omítání na suchém místě, a to až do doby provedení prací.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × one =