Technologie stavby dřevostaveb

dřevostavbyV dnešní době se mnohem více mluví o jedinečných vlastnostech dřevostaveb a jejich technologiích jako v minulosti. Cesty ve stavebnictví vedou k využívání přírodních obnovitelných materiálů. Dřevo se vyznačuje vysokou pevností a pružností a mnoho historických staveb stojí dodnes v různých oblastech České republiky. Z ekologického hlediska dřevo šetří množství energie jak ve fázi výroby, přes přepravu, až po šetření spotřeby energie při vytápění, respektive chlazení. Ve světě se dřevo v konstrukcích používá více než u nás, stavebníky dřevostaveb už ale přibývá.  Dřevostavba jako volba moderního a energeticky úsporného řešení bydlení je velmi dobrou a plnohodnotnou volbou výstavby.

Nepopíratelné vynikající vlastnosti dřeva

ZákladyTechnické parametry takových staveb jsou jednoznačně dány hodnotami tepelných odporů dílčích konstrukcí a pochopitelně spotřebou energie. Inovativní technologie dřevostavby vám sníží náklady na bydlení.  Technologie jsou založeny na vynikajících vlastnostech dřeva. Dřevo se snadno opracovává, má schopnost regulovat vlhkost a teplotu prostředí, a tak vytváří útulné a zdravé klima. Masiv má zvláštní kouzlo, vytváří pohodovou atmosféru, působí teple. Je to pěkný, přírodní, zdraví neškodný materiál, který si svými prioritami udržuje po mnoho generací ve stavebnictví nezastupitelné postavení. Novodobé materiály, jako jsou například OSB desky, používají dřevní hmotu, která by jinak nebyla využitelná pro nosné části konstrukcí.

Německá kvalita snoubená s precizní prací českých odborníků

zatepleníDřevostavby zpravidla představují dva druhy – masivní a montované konstrukce. Dřevostavbu vám firmy zhotoví tesařský jako tradiční stavbu z jednotlivých dřevěných trámů nebo jako montovanou z prefabrikovaných dílů. Na stavbu je možné přivést i celé hotové stěny s okny, dveřmi, omítkou či obklady. Nízkoenergetické domy šetří náklady a energii na vytápění, potřebují až o 30% energie méně než při vytápění zděného domu. Máte o dřevostavbu zájem? Tak to vám doporučujeme se obrátit na profesionály v tomto oboru, kteří svou činnost prezentují na webu domy-drevostavby-na-klic.cz. Desetiletá záruka na konstrukci domu – 33 let záruka na střechu a střešní systém!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 + ten =