Fotografie: nářadí pro kutily

Tipy na užitečná náčiní pro truhláře

Zařizujete si doma dílnu, v níž v budoucnu hodláte kromě jiných činností také vyrábět a opravovat nábytek? K truhlářské práci budete potřebovat poměrně dost pomůcek a nářadí, jinak nikdy nedocílíte kýženého výsledku.

Základní pomůcky, bez nichž se nemá cenu pouštět do výroby nábytku svépomocí

V současnosti je škála truhlářského náčiní dosti rozmanitá. Základem jsou samozřejmě stále klasická dláta. Na pracovním stole rozhodně nesmí chybět ani standardní svěrák. Ideální je, má-li dostatečně robustní kovadlinu. Zároveň při výběru svěráku dejte pozor na to, aby byl vyrobený z co nejkvalitnější kalené oceli, jedině pak zajistí dostatečný komfort při práci.

Jako truhláři se bezesporu neobejdete bez vhodných úderových nástrojů. Určitě si pořiďte co nejširší škálu kladiv a paliček, a to včetně gumových, jež jsou určené pro vybrané druhy truhlářských i jiných činností. Zapomenout nelze ani na pily a pilky, bez nichž byste jen těžko zpracovávali veškerý hrubý dřevěný materiál.

Kotvící prvky a jejich prodej

Při práci se dřevem je vždy důležité zajistit jeho stabilní ukotvení, abyste mohli provádět bezpečné a hlavně přesné řezy, případně jej jinak opracovávat. K tomu náramně poslouží především svěrky.

V internetovém obchodě simek.eu jsou k dostání kupříkladu oblíbené truhlářské svěrky Bessey. Dají se zakoupit v jednoduchých verzích (takzvané jednoruční svěrky), existuje jich však mnohem větší množství.

Kvalitní produkty představují rovněž Irwin svěrky, i ty máte možnost koupit za výhodných podmínek u zmíněného prodejce, který na trhu s vybavením (nejen) pro truhlářské dílny funguje už více než 29 let. V sortimentu zboží najdete třeba také kovoobráběcí stroje, laky, lepidla a tmely, klasické ruční a elektrické nářadí, případně nábytkové kování. Tedy vše, co při výrobě a opravě nábytku do své dílny budete potřebovat.