Výběr sedací soupravy do obývacího pokoje. Záleží na tvaru, velikosti i materiálech

Důležitým a nezbytným prvkem každé domácnosti je sedací souprava. Nejčastěji nalézá uplatnění v obývacím pokoji, potažmo třeba v místnosti pro hosty. Vzhledem k tomu, že jde o nábytek, který vám doma poslouží na mnoho dalších let, je při jeho výběru na místě velká opatrnost. Záležet si dejte hlavně na 3 věcech – tvaru, velikosti a materiálech, z nichž bude vyrobený.

Velikost sedací soupravy

Při výběru sedačky dle rozměrů platí pravidlo, že je nutné se řídit podle toho, do jak velké místnosti bude umístěná. Bydlíte-li například v menším panelovém bytě, kde není příliš prostoru, je lepší volba sedací soupravy menších rozměrů. Nesmí zabírat místo pro další nábytek. Počítejte také s tím, že v její blízkosti má zbýt dostatek volného průchozího místa, abyste při usedání nemuseli přelézat konferenční stolek apod.

Při nedostatku prostoru se mohou hodit také rozkládací sedací soupravy. Lze je v případě potřeby využít i ke spaní.

Tvary

Do menších místností je praktické zvolit sedací soupravy ve tvarech písmene L, případně U, jež se dají umístit do rohu. Ušetříte tím místo a pokoj se opticky tolik nezmenší. Volte spíše jednoduché řešení samostatných sedaček.

Pokud naopak disponujete dostatečně velkou místností, je možné zvolit kombinace sedaček. Typicky se jedná třeba o sedačky 3+2+1, které se skládají ze tří dílů – pohovky se 3 místy, dvoumístné varianty a malého křesla. Je vhodná hlavně tehdy, máte-li početnější rodinu, případně ve své domácnosti často a rádi vítáte hosty.

Materiály

Zásadní je zejména potahový materiál. Máte-li dostatek peněz a chcete zvolit vysokou kvalitu, jeví se jako vhodné sedací soupravy z kůže. Méně praktický je bavlněný potah, jenž je více náchylný na poškození. Levným, avšak poměrně dobrým řešením je pak imitace kůže, případně třeba moderní mikrovlákno, které se snadno udržuje v čistotě. Jde navíc o antibakteriální řešení, což je výhodné hlavně pro ty z vás, kteří trpí některou z alergií.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − six =