Výroba sauny doma. Sauna svépomocí – zábavou a úsporou

Pobyt v sauně je spojován nejen s relaxací, ale i s blahodárnými účinky na lidský organismus. Pravidelné navštěvování totiž posiluje imunitu těla. Další plus sauna přináší dýchacím cestám, ty se více prokrvují a rychleji se zbavují hlenu a mikroorganizmů. Chtěli byste nyní saunu více, než před tím? Žádný problém! Můžete si vybrat ze dvou možností. První, snazší, ale dražší cestou je přenechat vše odborníkům a nechat si saunu kompletně zhotovit specializovanou firmou. Druhou možností je výroba „sauny svépomocí.

Pořízení technologie jako jsou saunová kamna a další materiál to dnes není žádný problém, se kterým by si kutilové neporadili. Domácí saunu levně si hravě můžete pořídit i vy do vašeho rodinného domu a dokonce i do bytu! Pokud byste se během výroby své sauny dostali do úzkých, můžete se obrátit na odborníky.

Finskasauna.cz“ – jako specializovaný dodavatel materiálů a technologií pro výrobu finské sauny vám v této problematice rád poradí.

Výroba domácí sauny! Jaký materiál použít?

Na kvalitu materiálu klade provoz sauny vysoké nároky, proto je jeho výběr klíčovou otázkou. Vhodné jsou pouze materiály trvanlivé a odolné vysokým teplotám. V tomto bodě se zpravidla nevyplácí šetřit. Nejčastějším typem dřeviny využívané pro vnitřní obložení je skandinávský smrk nebo kanadská borovice. Interiér sauny dále obzvláštní dřevo africké vrby abachi. Levnější dřevo zde není vhodnou alternativou. Při stavbě sauny svépomocí je dobré se při nákupu materiálu obrátit na specializované prodejce. Po čase zjistíte, že se tato investice vyplatí. V konečném součtu by vás užití levného materiálu mohlo vyjít mnohem dráž. Na pokrytí podlahy je vhodné, nejen z hygienických důvodů, použít keramickou dlažbu, ideálně protiskluzovou.

finska-sauna

Výroba finské sauny – vybavení

Sauně už chybí poslední detaily. Jaké to jsou? Při stavbě sauny mějte vždy na paměti extrémní podmínky, které v sauně panují. Vlhkost vzduchu se sice pohybuje v rozmezí pouze 10 až 15 procent, ale teplota uvnitř se může vyšplhat až na sto stupňů. Velmi důležitá je v sauně cirkulace vzduchu. Je třeba, aby bylo nízké boční sálání tepla od saunových kamen odváděno kolmo ke stropu, tím se vyloučí možnost popálení kůže. Větrání sauny lze zabezpečit oknem s dvojitým nebo trojitým sklem, případně mechanickým ventilátorem. V interiéru sauny nesmí chybět ani další součásti jako lavičky, opěradla a zábradlí. Dále svoji saunu nezapomeňte vybavit vědrem s naběračkou na polévání saunových kamenů a teploměrem, vlhkoměrem nebo použijte další „saunové doplňky.“

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − 9 =