Vyšperkujte si svou koupelnu

V koupelně se nejčastěji oddáváme očistě. Ta někomu zabere pět minut, jinému (či spíše jiné) i hodinu denně. To je 30 hodin měsíčně a 360 hodin ročně. Není to už dobrý důvod vyšperkovat si koupelnu k naprosté dokonalosti?

Moderní koupelna je totiž mnohem víc než prostorem primárně určeným pro očistu. V koupelně se i zkrášlujeme a meditujeme, ať již pod vodopádem nebo jednoduše ponořeni ve vaně s horkou vodou a kapkou levandulového oleje. Zavřeme oči a na pár slastných okamžiků zapomeneme na dění okolo sebe.

moderní koupelna

Zařizujete svou první koupelnu?

Pak se zamyslete a odpovězte si na několik otázek. První z nich je, do které kategorie patříte. Dáváte přednost spíše rychlejší očistě ve sprše, nebo hygienu s oblibou povznášíte na meditační úroveň? Rádi (a rády) si dáváte na čas a dobu strávenou odličováním, následnou koupelí a nanášením pleťových krémů vnímáte jako formu relaxace?

Sprcha či vana? Obojí!

Zatímco v prvním případě zřejmě investujete do kvalitní sprchy, v případě druhém se neobejdete bez kvalitní vany. Je libo dešťová sprcha, vodopád či domácí pára? Vana masážní, rohová, se sprchou, se zástěnou? Současný trh je schopen vyslyšet požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Řadíte se mezi ně i vy? Měli byste!

Jaká je vaše představa o koupelně snů?

Je to prostorná a vzdušná koupelna se solitérním umyvadlem a vanou umístěnou do prostoru? V obklopení skleněných mozaiek, které by v koupelně snad nikdo nečekal. Či dáváte přednost spíše koupelně malé, komorní, až miniaturní?

Sny versus realita

Nebo byste rádi koupelnu velkou, ve které byste před koupelí zvládli i pár salt, ale okolnosti a osud vám zkrátka dopřály prostory mnohem skromnější? Nevěšte hlavu. O velikosti svět koupelen opravdu není. Je ale o kvalitě a nápaditosti. Aneb, i v malých prostorách se dá hrát velké divadlo.

Malé a miniaturní

Svůj půvab, jinými slovy, mohou mít i koupelny malé až miniaturní. Jejich výhodou je, že vezmete-li to za správný konec, snadno z nich uděláte nejútulnější místnost v bytě. Naprosto nový náboj může vaší koupelně dát obyčejná koupelnová skříňka. Zvolíte-li neotřelý model, který v ní bude vynikat jako solitér.

Elegantní skříňka pod umyvadlo

Vaší pozornosti by neměla uniknout třeba koupelnová skříňka pod umyvadlo ELEGANZA 6PRO z portfolia e-shopu dona-shop.cz. Ta totiž dokonala kopíruje rozměry obdélníkového umyvadla, se kterým tak tvoří jeden kompaktní celek.

Koupelnová skříňka vysoká

Zajímavým designovým prvkem ve vaší koupelně může být i koupelnová skříňka vysoká, která navíc umožňuje maximálně využít prostor koupelny do výšky. Na trhu se setkáte i s velmi útlými pouhých 30 cm širokými skříňkami s výškou převyšující 170 cm. Takovéto skříňky samozřejmě vyžadují upevnění ke zdi, aby nehrozilo jejich převrácení.

Způsobů, jak oživit koupelnu je celá řada. Nevíte-li si rady, obraťte se na odborný personál nebo interiérového designéra.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

13 − 12 =