Mobilní domky umožní být doma kdekoliv

Pod pojmem mobilní domky si představíte maringotku na kolečkách? Tak to jste úplně vedle, tedy minimálně v Česku. I u nás se sem tam objevují mobilheimy na kolečkách, většinou se sem vozí ze zahraničí a slouží spíš k rekreaci. Pokud se bavíme o mobilních domcích určených k trvalému bydlení, jde o dřevostavby.

Fotografie: mobilní domy

Dřevostavby jsou totiž také mobilní. Ne tak jednoduše jako mobilheimy na kolečkách, ovšem pokud potřebujete, dají se rozložit a přestěhovat na jiné místo. Díky tomu, že jsou vlastně jen složené z dílů, se chlubí také příznivější cenou a rychlou výstavbou.

Dřevostavbu na první pohled nemáte šanci poznat

Ačkoliv je konstrukce vyrobena ze dřeva, na první pohled se dřevostavby tváří jako zděné domky. Můžete si vybrat, jestli vás láká spíš přírodní styl, moderní minimalismus, nebo byste chtěli mít dům jako z amerického filmu. Dřevostavby jsou stavěny zpravidla na základě již existujících projektů. I když existují firmy, které vám navrhnou dřevodomek na míru, připravujete se tím o výhodu nižší ceny. Za hotový projekt totiž neplatíte, navíc máte jistotu, že ho už někdo před vámi vyzkoušel a vše funguje, jak má.

Chcete bydlet ve vlastním? Mobilní domky a dřevodomky jsou to pravé

Bydlení je drahé, ceny bytů i domů se drží vysoko navzdory koronavirové krizi a podle odborníků se na tom nic měnit nebude. Kde mají mladí lidé vzít peníze na bydlení? Kdo chce bydlet ve vlastním, pro toho představují jedinečnou příležitost právě mobilní domky či dřevodomky.

Dnešní mladí lidé navíc přemýšlí jinak než jejich rodiče. Ke šťastnému životu nepotřebují obrovský dům, ba naopak jsou kolikrát pyšnější, když dokážou žít s minimem věcí a na malém prostoru. I takto smýšlející lidi mobilní domky nadchnou. V neposlední řadě jsou skvělým řešením pro singles a matky samoživitelky. Vlastní domeček se zahrádkou může mít téměř každý.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 2 =