Živí vás obrábění kovů? Víme, jak si hravě poradíte se setinami milimetru

Nezáleží na tom, jestli pracujete na frézce, nebo vás živí spíše soustruh, drtivá většina zakázek vyžaduje extrémní přesnost. V dnešní době není řešení pouhé setiny milimetru ničím výjimečným, ba právě naopak. Na co si musíte dávat pozor, pokud chcete uspět a zajistit si zisky?

Špičkové nastavení

Naprostým základem je samozřejmě perfektní program, stejně jako vhodně zvolené nástroje a pravidelné korekce. Při pohybu ve světě pouhých setin milimetru však existuje celá řada jevů, které dokážou nenápadně rozházet celou předchozí práci. Stačí nepatrná změna teplot či třeba neviditelné obroušení nástroje a hned máte problém.

Přesně proto musíte neustále měřit všechny důležité rozměry, případně je zkoušet kvalitním kalibrem. Mezi nejpoužívanější pomůcky bezesporu patří digitální mikrometry. Tato jednoduchá pomůcka vám řekne, jestli daný rozměr sedí, nebo potřebuje ještě trochu upravit. Ve spolupráci s hloubkoměry, dutinoměry, posuvnými měřítky a podobnými pomůckami se jedná o nejlepší investici pro každého obráběče.

Nepodceňte kalibry

Ať už realizujete uložení díry a hřídele, či se zrovna chystáte řezat závity, neobejdete se bez kalibrů. Ty většinou sestávají z dobré a zmetkové strany. Ta první musí perfektně pasovat do předem určeného prostoru, zatímco ta druhá naopak nesmí. Naprostým základem jsou válečkové, třmenové i závitové kalibry, stejně jako měřicí kroužky.

Chcete sehnat veškeré potřeby za nízké ceny? Pak se mrkněte na webové stránky pod odkazem https://www.meridla.cz/kalibry/ a prohlédněte si pestrou nabídku kvalitních položek. Stačí několik málo kliknutí myši a odborníci z daného e-shopu brzy odešlou objednávku na vámi uvedenou adresu. Problém není ani s vytvořením speciálních měřidel přesně podle vašich přání.