Ochraňte svůj majetek s kvalitním pojištěním. Jaké si můžete sjednat?

Přírodní živly, nehody ani nešikovné sousedy nemůžete ovlivnit. Měli byste se na to ale připravit. To zvládnete jedině tím, že si sjednáte vhodné majetkové pojištění. Díky tomu se nebudete muset obávat o svůj movitý majetek. Možná o své věci dočasně přijdete, ale pojišťovna zajistí velmi rychle nápravu, abyste mohli žít jako dřív.

Sjednat si můžete:

  • pojištění nemovitosti,
  • pojištění domácnosti.

Rozdíl mezi nimi je jednoduchý. V prvním případě budete mít chráněnou samotnou stavbu a ve druhém případě si pojistíte věci, které se nachází uvnitř vašeho domova. Druhá varianta je ideální také pro jedince, kteří jsou v nájmu. Pojistit se můžete proti přírodním živlům (např. požáru), ale také proti zlodějům nebo poškození ze strany sousedů.

Hlavní důvody, proč si sjednat pojištění

Hlavní důvod je velmi jednoduchý. Majetkové pojištění vás ochrání ve chvíli, kdy přijdou nečekané problémy a zasáhnou přírodní živly. Pamatujte, že nárok na vyplacení pojistky vám vzniká i v případě menších škod. Navíc si snadno sjednáte smlouvu, která pro vás bude velmi výhodná, a zaplatíte za ni jen pár set korun za měsíc.

Ochrana majetku

Nezáleží příliš na tom, co chcete pojistit. Dneska najdete smlouvu na všechno. Může se jednat o vzácnou sbírku knih, kola nebo domácí mazlíčky. Jakmile se pes zraní nebo naopak zraní někoho jiného, pojistka vám vyřeší všechny problémy. Do smlouvy ale můžete zahrnout prakticky cokoli, co má pro vás nějakou hodnotu.

Pojištění odpovědnosti

Speciálním typem pojištění je odpovědnost. I zde ho můžete rozšířit na své domácí mazlíčky. Důležité je, ale hlavně pro případy, jako je vytopení sousedů, rozbité zboží v obchodě nebo škody, které někomu způsobí vaše děti. Jedná se o tzv. pojistku na blbost. Tedy na situace, které nemůžete předvídat, ale mohou se stát každému z nás. Jaké z těchto pojištění máte sjednané nebo o něm uvažujete?