3 dobré důvody, proč topit palivovým dřevem

Přemýšlíte, jak snížit náklady za vytápění, takže hledáte způsoby a hlavně topiva, za která nedáte příliš peněz, ale přesto velmi dobře poslouží. V takovém případě zauvažujte právě nad palivovým dřevem. Jaké má výhody a k čemu se výborně hodí? To vše se dozvíte v tomto článku.

Fotografie: palivove drevo

Připravené k jednoduchému použití

Štípané palivové dřevo stačí vzít a rovnou hodit do kotle či krbu. Je totiž připravené na dostatečně malé kousky a díky opracování v podobě naštípání rychleji prosychá. Při správném skladování bez problémů vydrží po celou sezónu. V porovnání s uhlím navíc nešpiní a lépe se s ním manipuluje. Zároveň i skladování není tolik náročné a stačí dostatečně zakrytý prostor chráněný před přílišnou vlhkostí.

Ekologické a výhřevné

Palivové dřevo představuje vhodné plnohodnotné, ale i alternativní topivo pro doplnění elektřiny či plynu. Vzhledem k tomu, že pochází z obnovitelných zdrojů, je také poměrně ekologickou variantou. Kvalitní tvrdé palivové dřevo se navíc může pochlubit velmi dobrou výhřevností, díky které je jeho použití i ekonomicky zajímavé a pomáhá se snížením nákladů za vytápění. Zauvažujte proto nad tím, jak ještě více optimalizovat náklady a zapojit dřevo do strategie pro topení.

Rychlé objednání a doručení

Palivové dřevo je možné rychle objednat přes internet v potřebném množství. Objednávky jsou zpravidla vyřizovány zhruba do 10 dní, takže topivo dorazí velmi rychle. I před pohodlnou objednávku se však více vyplatí dobře naplánovat, kolik toho za danou sezónu spotřebujete a udělat jeden velký nákup. Když náhodou bude tuhá zima, stačí jednoduše přiobjednat zbývající množství. U každé dodávky je garantována dostatečná kvalita pro maximální spokojenost a hlavně efektivní vytápění. I u dřeva na zátop totiž záleží na kvalitě a následném zpracování na naštípané kousky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − 8 =