Pořízením vhodné kancelářské židle prospějete svému tělu

Čím dál více lidí pracuje z domu. Někteří kompletně, jiní aspoň jeden den v týdnu, protože jim to v zaměstnání umožňují. Je-li tohle i váš případ, odkud přesně z domu pracujete? Vysedáváte v posteli, posadíte se ke kuchyňskému stolu nebo se uvelebíte v obýváku na sedačce? Všechny tyhle varianty jsou špatně.

Fotografie: zidle prima

Sedíte-li několik hodin u počítače, měli byste sedět kvalitně. Jídelní stoly k tomu vhodné nejsou, dobře neposlouží ani sedačka nebo konferenční židle. Potřebujete pořádné kancelářské křeslo.

Jak se vlastně poznají dobré kancelářské židle?

Dobré kancelářské židle jsou co nejvíce nastavitelné. Čím více parametrů se u židle dá nastavit, tím lépe ji přizpůsobíte svému tělu. Je to důležité, protože všichni nejsme stejní. Podle pravidel ergonomie byste měli sedět vzpřímeně, v kolenou mít pravý úhel a nohama stát pevně na zemi. Opěrky jsou věcí vkusu, ale většinou se hodí. Když sedíte dlouho, chcete čas od času změnit polohu, odložit si ruce a odpočinout si.

A co materiál?

Volba materiálu je na vás. Velmi často se setkáte s koženými židlemi, které působí luxusně, ale pokud s nimi máte zkušenost, možná víte, že nejsou úplně nejlepší. V horkých dnech se vám k nim lepí tělo a dříve či později se kůže ze židle začne loupat. Z tohoto hlediska je lepší prodyšná tkanina, některé židle mívají potah z děrované textilie.

Musím sedět pořád na kancelářské židli?

Ne, ale většinu času raději ano. Budujte tento návyk i u svých dětí, pořiďte jim dětské židle ke stolu, abyste jim usnadnili správné sezení. Kancelářská židle vás totiž více nutí sedět tak, jak se má. Na sedacím pytli či pohovce se zkroutíte, jak se vám to zrovna hodí. Občas si ale odpočiňte a nebojte se posadit do sedacího vaku, na gymnastický míč nebo někam jinam. Většinu času byste každopádně měli trávit na kancelářské židli, proto neváhejte investovat do takové, která je opravdu kvalitní.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 + five =