3 důvody, proč si domů pořídit PVC podlahu?

Při rekonstrukci či zařizování bytu vás kromě dalších záležitostí čeká i otázka, jaký typ podlahy vybrat do jednotlivých místností. Jde nejen o funkční prvek, který má přispět ke komfortu bydlení, svoji významnou roli hraje i estetické hledisko. V neposlední řadě je pak jistě nutné zvážit i finanční nákladnost. Z mnoha parametrů se jako vhodný materiál jeví bytové podlahy z PVC.

Možností máte celou řadu. Klasické dřevěné podlahy jsou sice krásné, ale zato poměrně drahé. Koberce pro změnu mají omezenou životnost, navíc musíte počítat s náročnou údržbou. PVC podlahy se v některých ohledech vyznačují daleko lepšími vlastnostmi.

1. Snadná údržba

Podlaha z PVC je díky materiálu, z něhož se vyrábí, mimořádně jednoduchá na údržbu. Je hladká, takže z ní lze velmi snadno pomocí běžných čisticích prostředků setřít veškeré nečistoty.

2. Dlouhá životnost

Jde o umělý materiál, který má mimořádně dlouhou trvanlivost. Podlaha z PVC vydrží klidně i desítky let bez viditelnějšího opotřebení, pokud se o ni náležitě staráte. Ve chvíli, kdy je místnost hodně vytížená, je vhodné použít takzvané zátěžové podlahy, které jsou méně náchylnější k poškrábání a další poškození.

3. Velký výběr

Moderní PVC podlahy pořídíte v nepřeberném množství barevných variant. Velmi pěkně v domácnosti působí kupříkladu varianty, jež imitují klasické dřevěné podlahy. Na první pohled jsou od dřeva prakticky nerozeznatelné.

Nutno dodat, že podlahy z PVC se vyplatí pořídit i z hlediska ceny. Vyjdou vás levněji nežli parkety a ostatní druhy dřevěných podlah. Navíc se snadno pokládají, hravě to zvládne i méně zkušený kutil.

Bytové podlahy nejen z PVC nabízí tuzemská společnost Riva. Patří k vůbec největším prodejcům podlahových krytin v ČR, jejích produktů využívají koncoví zákazníci, ale také velkoobchody. V její nabídce nechybí ani zátěžové podlahy.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 6 =