Chcete mít zdravou zahradu? Pořiďte si závlahový systém!

zavlahy0517fZávlahu vždy upotřebíte v moderní, zdravé a vyvíjející se zahradě. Automatická závlaha není užitečná jen pro rostliny, ale přináší majitelům pohodlí a časovou nezávislost, neboť závlaha je plně automatická. Závlahové systémy jsou nastavené na noční hodiny, tak majitelům zahrady nijak nepřekáží. A jaký je důležitý faktor správně fungující závlahy? Precizně zpracovaný projekt automatické závlahy, odborně provedená realizace a pochopitelně sezónní servis. Pokud je pro vás toto téma aktuální, tak vám doporučujeme se obrátit na odborníky. Příkladně Aleš Bula a Jaroslav Růžička nabízejí komplexní řešení zahrad a závlahové systémy. Vždy se snaží navrhnout závlahu tak, aby co nejméně poškodili trávník. K zakázkám přistupují velmi zodpovědně a snaží se je promptně realizovat.

Jak se správně starat o trávník

Sekání je nejčastější činnost prováděna při údržbě trávníku a častou chybou je tzv. skalpování trávníku. Vzniká při velmi nízkém nastavení sekacího ústrojí, když nůž ničí odnožovací orgány jednotlivých trav. Nejpoužívanější jsou rotační sekačky, které spolehlivě posekají a posbírají i vyšší trávu. Přichází na řadu kvalitní trávníkové hnojivo, které dodá travám to, co opravdu potřebují. Nežádoucí travní plsť odstraníme vertikálním prořezáním. Tato činnost se nazývá vertikutace a provádí se vertikutačním hrábí nebo pomocí vertikutátorů s elektrickým či benzínovým motorem. Trávník taktéž napadají houby nebo sněžná plíseň. Nejlepší ochranou je preventivní postřik širokospektrálním fungicidem (např. HERITAGE), jehož ochranný účinek přetrvá 4 – 8 týdnů.

Závlahový systém výhody a nevýhody

Závlahy – potřebná kořenová soustava se vyvine jen při dostatečném přísunu vody, který těžko zajistíme poléváním s hadicí v ruce. Závlahový systém umožňuje přesné dávkování vody pro jednotlivé typy zeleně (trávník, skalku, výsadby atd.) V ideálním čase a s minimálními ztrátami vody. Velkou výhodou systému je automatika, která šetří čas a peníze zákazníků. Jedinou nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady na koupi a instalaci automatického závlahového systému.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

10 + 12 =