Sušení prádla aneb pozor na zvýšenou vlhkost – ohrožuje vaše zdraví

Sušení prádla je pro mnohé hospodyňky a ženy v domácnosti skutečnou noční můrou. Především v zimních měsících je sušení prádla poměrně nesnadný úkol, jelikož nízké venkovní teploty znemožňují otevírání oken, a prádlo v nevětrané místnosti tedy schne velmi dlouho. Společně s tím se pojí také problémy navlhnutí stěn a tvorba plísní a hub v interiéru nebo omezení prostoru v důsledku velkých rozměrů sušáků na prádlo. Už máte dost neustálého rozčilování s pomalu schnoucím prádlem? Dáme vám pár tipů, jak tyto problémy vyřešit!

Sušička prádla

Sušička na prádlo je skvělý tipem, který vám pomůže od problémů se sušením prádla. Sušičku prádla si už v dnešní době můžete pořídit. Sortiment nabízí základní modely v hodnotě pár tisíc korun, ale i sušičky, které nabízí mnoho funkcí. Ty nejčastěji volí náročnější uživatelé, ale také rodiny s větším počtem členů domácnosti. Sušička prádla funguje na principu vysoké výměny suchého vzduchu a kondenzačního odvlhčování prádla, které visí na šňůře. Zároveň však udržuje v suchu i prostory sušárny, která díky němu méně trpí na plísně, způsobené odpařováním vlhkosti z prádla. Díky sušičkám je prádlo velmi rychle suché a nepomačkané!

Sušte venku

I když je venku nízká teplota, nic nebrání tomu, abyste vaše prádlo pověsili ven. Uschne i za těchto podmínek, pokud venku opravdu není nepříznivé počasí. Jestliže vám však nezbývá nic jiného než prádlo pověsit uvnitř, nezapomeňte pravidelně větrat. Pokud zpozorujete zvýšenou vlhkost, můžete si pořídit odvlhčovač, který zabrání tomu, aby vám začaly vlhnout stěny nebo se na nich tvořila plíseň. Pohlcovač vlhkosti také prospívá lepšímu vzduchu v interiéru a zabraňuje tomu, abyste doma dýchali škodliviny z plísní a hub.

A jak sušíte prádlo v zimě vy?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + 3 =