4 výhody hliníkových oken a dveří

Ačkoliv se to dnes na trhu hemží zejména plastovými okny, zájemci mají i další možnosti. Většinou znatelně dražší, nicméně za vyšší cenu dostanete více výhod. To je přesně případ hliníkových oken a dveří.

Nejčastěji se u domů i průmyslových budov setkáte s plastovými okny, na druhém místě jsou pak ta dřevěná. Hliníková okna se využívají asi jen v 10 % případů. Možná by se ale právě vám mohla hodit.

1. Vydrží opravdu dlouho

Na rozdíl od plastových oken mají ta hliníková mnohem delší životnost, a to i v těžkých podmínkách. Plastová varianta vám vydrží kolem 30 let, hliníková se chlubí minimálně dvojnásobnou životností. Někteří výrobci udávají i 100 let. Vynikají totiž i odolností vůči povětrnostním vlivům, jen tak něco je nepoškodí.

2. Je možné je vyrábět v nadstandardních velikostech

Přejete si mít prosklenou stěnu v obývacím pokoji? Toužíte po velkých dveřích na terasu? K tomu všemu je hliník jako dělaný. Hliníkové dveře a okna disponují vlastnostmi, které dovolují vyrábět je i ve větších rozměrech.

3. Jsou dost lehká

Hliníkové systémy jsou lehké, takže tolik nezatěžují konstrukci stavby. Výhodou je také snadnější manipulace. Tohle všechno je ideální pro prosklené fasády či všude tam, kde máte v plánu vytvořit rozsáhlou okenní sestavu nesenou štíhlou nosnou konstrukcí.

Tip: Pokud si hliníkový systém nemůžete dovolit a těžší plastová okna by konstrukce neunesla, mohly by váš nedostatek světla vyřešit světlovody.

4. Hodí se k minimalismu

Trendem posledních let je minimalismus, který se projevuje nejen ve vybavení domácnosti, ale i při architektonickém návrhu domů. Hliníkové prvky působí elegantně a k modernímu minimalismu se perfektně hodí.

Abychom tu jenom nechválili, i hliníkové systémy mají pochopitelně své nevýhody. Kromě ceny mohou být překážkou horší tepelně izolační vlastnosti. Na druhou stranu dnes už bývají profily osazovány izolačními dvojskly, dveře vybaveny tepelnou izolací a systémem těsnění, takže se nemáte čeho bát.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + 20 =