Jak vybrat správnou židli do kanceláře?

Trávíte svoji pracovní dobu v kanceláři? Pak jste si jistě všimli, že sezení může být docela náročné. Pokud trávíte opravdu tolik času u počítače, případně stolu, dejte si pozor na to, na čem sedíte. S kvalitní kancelářskou židlí se budete nejen lépe cítit, ale také ulevíte svému tělu. Podívejte se, podle čeho takovou židli vybrat.

Podle čeho vybíráme židle

Už samotné dlouhé sezení může být problém. Jednak je to nápor na vaše záda, za druhé se vám dostatečně neprokrvuje tělo a vlivem dlouhého sezení může v průběhu času dojít i k životu nebezpečné trombóze. A platí zde jednoduché pravidlo, čím déle sedíte na nekvalitní židli, tím dříve můžete skončit u lékaře. Sezení není pro vaše tělo přirozené, při takovém pohybu dochází k nepřetržitému stlačování meziobratlových plotének, což může být nebezpečné a časem i bolestivé. Kvalitní a vhodně vybrané kancelářské židle vám pomohou ke zmírnění zátěže na vaši páteř. Vyberte si tu správnou tak, aby vám seděla. Často vybíráme podle:

  • – Ceny
  • – Vzhledu

Cena může být pro vás určitě zásadní, ale ani nízká cena ani vzhled vám nezaručí kvalitu. Pokud budete vybírat s nějakou finanční rezervou, jistě se vám vaše tělo odmění.

Kancelářské křeslo versus židle

I to zda se jedná o křeslo nebo o židli, hraje roli. Křeslo většinou nemívá pohyblivé opěradlo, které nelze nastavit ani výškově ani nemůžete ovlivnit úhel, který je mezi opěradlem a sedákem, což bývá zásadní problém. Nemůžete si upravit křeslo, tak jak tělo potřebuje. Využijte tedy spíše možnosti takové, že si zakoupíte židli, u které lze zmíněné komponenty nastavit. Levné kancelářské židle se ale dají pořídit i v patřičné kvalitě. Nicméně je potřeba si porovnat všechny plusy a mínusy a poté se rozhodnout pro tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Jistě by vám to nestálo za případné zdravotní problémy, nemyslíte?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + 20 =