5 tipů, jak zvládnout výběr koberce a textilních doplňků do domácnosti

Při zařizování nebo rekonstrukci bydlení toužíme po tom, aby vše vypadalo ještě lépe než předtím. Podstatnou částí každé místnosti jsou koberce. K těm neodmyslitelně patří i doplňky v podobě rohožek, předložek a kobercových nášlapů. Jak postupovat při výběru všech těchto věcí a na co si dávat pozor? S tím vám může pomoci těchto 5 jednoduchých tipů pro výběr koberců a příslušných doplňků.

1. Kvalita na prvním místě

koberecKdyž pořizujeme koberec, předpokládáme, že nám vydrží více let. Z toho důvodu je nesmírně důležité volit kvalitní zpracování koberce od ověřené firmy. Pamatujte na to, že vyšší investice se vám vrátí v podobě delší životnosti. Kvalitní koberce vydrží až několikanásobně déle než obyčejná levná řešení. To znamená, že ve výsledku si ušetříte nejen finance za tři jiné koberce, ale hlavně čas a energii při výměně. Pořádné zpracování se vám vrátí i v pohodlnosti a kráse výrobku, kdy bude na první pohled jasné, že se jedná o důkladnou práci bez kompromisů.

2. Výběr koberce podle dalšího zařízení pokoje

Při plánování pořízení nového koberce a podobných doplňků se neobejdeme bez designového návrhu. Hodně totiž záleží na tom, jaká bude barva a případný vzor. To ovlivní vzhled celé místnosti, která bude buď utlumena či jemně rozzářena a designově dotažena téměř k dokonalosti. Kusový koberec v odpovídající barvě a vhodném vzoru figuruje mezi vybavením do stylového a vzdušného obývacího pokoje. Výsledný vzor by měl jemně dotvářet celou místnost. Pokud bude koberec hodně viditelný, měl by být na jeho vzhled kladen obzvlášť velký důraz, protože se stane hlavním prvkem v místnosti.

3. Rohožky a předložky do interiéru i před vchodové dveře

rohožkaKromě klasického koberce je nutné dbát i na další doplňky podobného charakteru. Před každé správné dveře patří rohožka a v koupelně jistě oceníte hebkou kobercovou předložku. Běhouny a rohožky je dobré vybírat v podobné barvě jako koberce. Pokud se nachází v jiné místnosti, můžete je sladit s vybavením vyskytujícím se zde. Hrubost, výška a hustota vlákna závisí na osobních preferencích a místě, kde se bude rohožka nacházet. Při použití před vstupní dveře, které vedou přímo ven, se nebojte sáhnout po hrubším materiálu pro odstranění nečistot z bot.

4. Kobercové nášlapy pro bezpečnost a ochranu podlahy

Dalším doplňkem kobercového charakteru, jehož pořízení je dobré zvážit, jsou kobercové nášlapy. Ty se umisťují nejčastěji na hrany schodů tak, aby byla zajištěna bezpečnost a schod neklouzal. Kromě toho mohou plnit i estetickou funkci, kdy schody budou pokryty kobercem v jedné barvě a vytvoří mnohem lepší dojem. Pokud nevíte, kam všude se dají kobercové nášlapy umístit a jak je to s jejich funkcí, neváhejte se obrátit na odborníky. Ti vám doporučí i vhodný typ v závislosti na konkrétních schodech.

5. Po celé místnosti, nebo kusový?

Podlaha pokrytá hebkým kobercem je už od nepaměti symbolem luxusu. Přečtěte si článek o koberci jako symbolu luxusu a už nebudete chtít jenom čistou plovoucí podlahu či linoleum. Ať už se rozhodnete pro celistvý koberec pro rozprostření po celé místnosti, nebo zvolíte jemnější kusovou variantu do středu případně k pohovce, vždy se jedná o řešení, kterým nic nezkazíte. Při volbě dlouhého chlupu však mějte na paměti, že údržba bude vyžadovat větší péči. Stejně je tomu i u světlých barev a vzorů. Při instalaci vyžaduje větší úsilí celistvý koberec, který je nutné řádně umístit pod všechen nábytek v místnosti bez toho, aby s krabatil. Správné položení koberce je poměrně umění, a proto je lepší přizvat si na pomoc odborníka, který vám s tím dokáže pomoci a zajistí perfektní výsledek bez nedostatků.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 + 2 =