Bezdrátový rozhlas je elegantní a moderní řešení pro města i obce

Místní rozhlas je službou, kterou pro své občany zajišťuje drtivá většina měst a obcí. Bylo tomu tak už za mládí našich dědečků, kdy se z amplionu na sloupech a průčelích budov pravidelně ozývaly pozvánky na blížící se akce a informace o aktuálním dění v místě a jeho nejbližším okolí. A nějaký čas byl mnohdy věnovaný také hudebnímu pásmu. Dnes už si reprodukovanou hudbu pouštíme raději sami, i tak je však obecní rozhlas stále velice užitečnou a v mnoha směrech nenahraditelnou službou.

Foto: Bezdrátový rozhlas

V čem je ozvučení měst a obcí nepřekonatelné?

I když není rozhlas jedinou možnou formou informování obyvatelstva, v mnoha ohledech dokáže svou funkci splnit mnohem lépe než ostatní metody. Města i obce samozřejmě dodnes využívají tradiční vývěsky na zdech svých budov i na dalších frekventovaných místech, v současnosti hojně využívají i interaktivní displeje. Moderním řešením, které je dostupné kdykoli a odkudkoli, jsou webové stránky, na kterých si lze vyhledat potřebné informace. Ale ve chvíli, kdy je třeba podat okamžité varování před mimořádnou situací, jako je povodeň, požár nebo únik chemických látek, je obecní rozhlas nenahraditelný. Jeho prostřednictvím lze dokonce spustit i zvuk sirén. A velký přínos má i sdělování zpráv o aktuálním dění, možnostech nákupu v pojízdných prodejnách a zajímavých akcích, to je důležité zejména pro seniory a ty, kdo nevyužívají internet.

Jaké výhody má bezdrátový rozhlas?

Bezdrátový rozhlas je moderní zařízení, které dokáže zajistit vysílání až do vzdálenosti 10 km. Jeho instalace provádí firma EL-MIK, která v oboru působí již od roku 1994. A každému městu i obci dokáže připravit optimální a cenově nejvýhodnější řešení. K ústředně lze připojit neomezený počet bezdrátových přijímačů s reproduktory. A velkou výhodou je i zachování funkčnosti při výpadku elektrické energie. Rozhlas bezdrátový navíc zajistí varování obyvatelstva i v případě, kdy není přítomna obsluha ústředny.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × two =