Biokrby – oheň i bez komínu

Nejspíš jste je už viděli, avšak pořád nevíte, co od nich čekat. Biokrby se stále častěji stávají součástí českých interiérů, ale též teras či zahrad, kde se dají rovněž instalovat.

Foto: biokrby

Dokonalá atmosféra pro dům i zahradu

Oheň dává domovu teplo nejen díky tomu, že jej produkuje, ale i svojí atmosférou. Ne nadarmo k filosofii tzv. severského štěstí, k hygge, patří svíčky, nebo ještě lépe oheň v kamnech či krbu. Jenomže jak to vyřešit, když nemáme v interiéru komín? Tady jsou řešením právě biokrby.

Zatímco elektrický krb oheň jenom simuluje, biokrb skutečně nabízí reálný oheň. Navíc ve srovnání s klasickým topeništěm též další benefity. Biolíh, který se v biokrbu spaluje, totiž nezapáchá a rovněž nevytváří kouř. Biokrby lze proto používat bez komínu. Lze je díky tomu umístit skutečně kamkoliv. Do místností, kde nemáme vývod do komínu, do bytů i domů, kde komín chybí zcela, nebo je už dlouho nefunkčním. V interiéru nabízí biokrb i další výhodu. Tou jsou velice nízké nároky na prostor a též mobilita.

Díky mobilitě a přenositelnosti lze biokrby využívat i na zahradě či na terasách. Kupujeme si městské byty s obrovskými terasami, ale sousedé nejsou nadšení, když na nich pak budujeme krby. Někdy je to dokonce zakázáno. Biokrb je však bezpečný a bez kouře, takže není problém relaxační zátiší na terase doplnit i o oheň. Biokrb pak stačí uskladnit pod střechou, kde neprší.

Biokrby i s výhřevem

Biokrb umí nabídnout i více než jen pouhou atmosféru. Některé větší modely hravě nabídnou stejnou výhřevnost jako elektrické přímotopy. 2 kW, 4 kW – možností výběru je více. Díky své výhřevnosti dovedou biokrby sloužit jako přídavné vyhřívaní třeba ještě před topnou sezónou i přidat teplo v místnostech, kde si žádáme větší tepelný komfort. Představte si, jak se změní design vaší koupelny, když si do ní instalujete biokrb s výhřevem. Nebo o co raději budete sedávat ve své domácí pracovně s biokrbem. Teplo, atmosféra a relativně nízké náklady na provoz – to vše umí moderní biokrby nabídnout. Jejich výhodou je i to, že je snadno instaluje i laik a neutrácíme peníze za budování velkých krbů či komínů odpovídajících požadavkům moderních kamen. Čistý je též jejich provoz a samotné palivo – biolíh.

Jak nejefektivněji instalovat biokrb?

Kdo pravidelně sleduje interiérové trendy, toho nejspíš fascinují ohniště uprostřed místností. Na tento efekt nemáme obvykle připraveno odkouření interiéru, takže instalace podobného otevřeného ohniště obvykle nepřipadá v úvahu ani v rodinném domu. Pokud ale nesáhneme po biokrbu. Ten nám radost z otevřeného ohniště uprostřed místnosti umí dopřát.

Další oblíbenou formou instalace biokrbu je na zeď s kamenným obkladem, což designově napodobuje klasický krb a laik si na první pohled ani nevšimne, že o klasický krb vůbec nejde. Stacionární biokrby se hodí i do různých výklenků.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × three =