Kusové koberce přináší interiéru barvy a podlahám novou funkci

Od celoplošných koberců jsme již více méně upustili. Málokdo je dnes takovým fandou do koberců, že nedá přednost moderním a levným plovoucím podlahám, či luxusním podlahám ze dřeva, případně z keramické dlažby. Avšak koberce zcela nezmizely a ani nezmizí. Bez těch kusových by našemu interiéru vždy něco chybělo.

Pěkný koberec do interiéru patří i dnes. Obvykle však už nejde o metráž ode zdi ke zdi. Hitem jsou koberce kusové a běhouny, nejlépe vysoce odolné, či tzv. hrací koberce pro děti. Milujeme však též koberce z přírodních materiálů a s nimi i podlahové kožešiny. Koberec je často tím prvkem, který náš jinak barevně střídmý interiér obleče do barev. Nebo naopak potvrdí umírněnost naší barevné stylizace.

Dejte bílé barvy

Bílý interiér je dnes hitem. Obvykle vsadíme na světle hnědé dřevo ev. jeho imitaci na podlaze, a pak už si příliš hlavu barvami nelámeme. Bílý minimalismus je trendem a maximálně se k němu ještě přidá betonová šeď v podobě trendových betonových stěrek na zdi a doplňků z betonu. Jenomže barvy nás fascinují, takže jak si splnit sen o bílém minimalismu a barvách současně? Nejlépe pomocí multibarevného kusového koberce. Zářivého, v jasných barvách, nejlépe s patchwork vzory, které nám umožní přinést do interiéru najednou skutečně celou plejádu barev.

Podobným hitem, který malinko utlumí intenzitu barev, je shabby chic styl. Koberce v tomto designu vypadají, jako by jim krásu vtiskl zub času. Barev je obvykle hodně, jsou ale úmyslně omšelé.

Pokojíčky v šedavých pastelech

Zajímavé kobercové hity vládnou dětským pokojíčkům. Jsou v šedých odstínech, a i když se objeví barva, je pastelová a našedlá. Nejčastěji tyto koberce doplňují právě bílý interiér v kombinaci s přírodním světlým dřevem. Jiným trendem pak jsou tematické hrací koberce pro děti.

Co dokáže koberec?

Kusové koberce nevnáší do interiéru jenom design a barvy, ale i nové funkce pro opomíjené části podlahy. Vytváří na podlaze oázy vhodné k lenošení, odpočinku, ke čtení i ke hře dětí nebo s dětmi. Zapomeňte na to, že v obýváku patří koberec na podlahu pod konferenční stolek. To je to zcela nejméně vhodné místo. Koberec nejenže nevyužijete, ale ani nevynikne a rychle se ušpiní. Dejte jej naopak do prostoru, kde umí zafungovat jako obraz na podlaze i další sedací souprava.

Neobvyklé koberce na neobvyklá místa

Koberce se však stále častěji objevují i na doposud neobvyklých místech. Díky svým vlastnostem umí některé nabídnout dobrou službu v koupelně i v kuchyni před kuchyňskou linkou. Dokonce se umí „vžít do role“ retro dlažby, která je dnes velkým hitem a nabídnout stejné vzory i na kobercovém vlákně.

TIP: V jediném obchodě svůj vysněný koberec neobjevíte. Podívejte se na vyhledávač nábytku a bytových doplňků InHaus.cz, kde nechybí ani kusové koberce. Najdete zde na jednom místě sortiment z celé řady kvalitních e-shopů.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 + 3 =