Byt v podkroví se neobejde bez střešních oken. Jaká zvolit?

Podkrovní byty mají své výhody i nevýhody. Mezi výhody patří jedinečná atmosféra, na níž se podílejí třeba odhalené střešní trámy, ale i zkosené zdi. Jako nevýhodu mnozí obyvatelé střešních bytů uvádějí to, že se obzvláště v létě snadno přehřívají. Bez kvalitního odvětrávání se v nich zkrátka neobejdete. A toho docílíte mimo jiné kvalitními střešními okny.

Při výběru střešního okna by v hledáčku vašeho zájmu mělo být několik parametrů. Zaměřit byste se měli jednak na jejich velikost, způsob otevírání, ale i materiál, z nichž jsou vyrobena. Ten se v podstatě neliší od oken fasádních. Pokud každopádně chcete mít svůj dům tzv. sladěný, doporučujeme střešní okna zvolit ze stejného materiálu, z jakého máte ostatní okna v domě.

Plastová, nebo dřevěná?

Na pohled velmi dobře vypadají dřevěná střešní okna. Počítejte ovšem s tím, že jsou více náchylná na vlhkost. S tou se naopak nepotýkají plastová střešní okna. V každém případě se zaměřte na okno s tzv. dobrým součinitelem prostupu tepla, jenž zamezuje výskytu tzv. kondenzátu.

Velikost střešních oken

Výrobci střešních oken doporučují, aby střešní okno zaujímalo maximálně deset a až dvanáct procent celkové rozlohy místnosti. Do větších místností je přitom lepší instalovat více menších střešních oken než jedno velké. Mimo jiné tím přispějete k eliminaci neosvětlených tmavých míst.

Kvalitní zpracování a čistý design

Jedny z nejkvalitnějších střešních oken na trh dodává například společnost Roto, s.r.o, v jejímž portfoliu je i naprostá špička v kategorii střešních oken, okna Designo s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, kvalitním zpracováním i působivým čistým designem. Tato okna i obyčejné půdní prostory povznesou na zcela novou úroveň a dají jim punc luxusu a elegance. Prosvětlí je a dají jim nový svěží nádech. Střešní okna společnosti Roto jsou navíc vhodná jak pro novostavby, tak i starší stavby procházející rekonstrukcí. Jsou zkrátka univerzální.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 2 =