Jak vybrat moderní osvětlení do studentského pokoje

Přemýšlíte nad zařízením studentského pokoje? Klíčovým bodem je volba správného osvětlení. Výběr svítidla a žárovky přitom nemusí být tak jednoduchý. Podívejte se na několik praktických tipů, které vám pomohou s nákupem vhodného vybavení.

Světlo pro podporu učení a zdravé oči

Mít v pokoji dostatek světla pro psaní úkolů a práci na počítači pomáhá podporovat zdraví očí. Nebojte se do studentského pokoje umístit více druhů osvětlení, která se budou vzájemně doplňovat. Výběrem lampy či jiného svítidla to ale nekončí. Dalším krokem je volba žárovky o vhodném teplotním spektru. Dobré je zvolit světlo imitující klasické denní. Nepříliš vhodné je studené. Do lampy v rohu místnosti se hodí i teplejší odstín světla.

Moderní svítidla

Studentské pokoje jsou většinou moderně laděné. Dnes se hodně uplatňují jednodušší linie a čisté tvary, které spolu vzájemně dobře ladí. Objevovat se mohou kontrastní barvy, ale i netradiční prvky. Dobrým příkladem může být originální stolní lampička. Pokoj by měl ideálně disponovat několika zdroji osvětlení, s čímž pomůže i dobrý stropní lustr. Do dívčího pokoje se hodí například imitace křišťálového lustru a v chlapeckém pokoji dobrou službu udělá jednoduše laděné kulaté osvětlení.

Prostor využijte efektivně

Při plánování umístění veškerého vybavení včetně osvětlení mějte na paměti co možná nejlepší využití prostoru. Snažte se maximalizovat efektivnost uspořádání. Svítidla a osvětlení dnes pohodlně nakoupíte na internetu, což šetří čas a v mnoha případech i peníze. Na internetovém obchodě máte navíc dostatek příležitostí pro získání inspirace. Nezapomeňte výběr toho správného kousku vybavení prokonzultovat s dítětem, pro které je pokoj určen. Jde totiž o jeden z poměrně výrazných designových prvků celého pokoje.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + eighteen =