Nákup prostěradla: Na velikosti i materiálu záleží

prosteradloDostatečné množství odpočinku je pro každého z nás velmi důležité. Na pohodovém relaxu a spánku se podílí řada faktorů. Nejčastěji se skloňuje vliv postele, roštů a matrací. Zapomínat by se ale v žádném případě nemělo ani na prostěradlo. Jeho úloha je velmi důležitá. Vždyť spát na měkkém a prodyšném materiálu je optimální. Podívejme se tedy na dva důležité aspekty při výběru prostěradla. Nejprve se soustředíme na jeho rozměry a následně na materiál, z něhož je vyrobeno.

Rozměry se odvíjí od matrace

Myslet si, že existují univerzální prostěradla, která bez větších problémů natáhnete na jakoukoli matraci, by bylo přinejmenším mylné. Jestliže máte menší manželskou postel, pak zcela jistě využijete služeb prostěradla 140×200 cm. Existují ale třeba i prostěradla 160×200 cm, která jsou určena na poněkud větší manželské postele. Rozměrů je zkrátka poměrně hodně a výjimkou nejsou ani prostěradla 200×200 cm, jež jsou ideální variantou pro velká „letiště“.

Maximální hebkost jersey

Milujete absolutní hebkost? Pak vsaďte na jersey. Tento materiál je totiž vyroben z 100% bavlny a nabízí vysokou prodyšnost a schopnost absorbovat vodu. Toto prostěradlo je navíc možné vypnout díky čistě přírodnímu původu až o 25 % jeho vlastní velikosti. Tím pádem na matraci dokonale padne. Materiál si dokáže dlouhodobě ponechat původní pestrobarevný vzhled. Doporučuje se prát na 40° C.

A co froté?

Jakousi tradiční volbu představuje froté. Jedná se o nejznámější smyčkovou tkaninu, kterou v domácnosti najdeme i v podobě ručníků anebo osušek. Vyznačuje se maximální savostí a prodyšností. Hlavně v zimě vás bude prostěradlo dokonale hřát. Asi nejčastěji se vybírají prostěradla 120×200 cm, jež jsou optimální na klasickou jednoduchou postel. Volit je možné i jakékoli jiné rozměry v různých barevných odstínech. V eshopu Rodinnebaleni.cz si určitě vyberete.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

7 + 5 =