Chcete si koupit byt? Dávejte si pozor na skryté vady

Současná nabídka realitního trhu je poměrně rozmanitá, přičemž na své si přijdou jak zájemci o prostorný byt, tak i o útulný rodinný dům. V některých oblastech je nabídka menší, v jiných naopak větší. V každém případě však platí, že atraktivní nemovitosti jsou velice rychle rozprodány, a proto byste neměli s výběrem příliš otálet.

Pokud vás zajímá, jak taková koupě bytu či rodinného domu probíhá, potom jste tady správně. Připravili jsme pro vás jednoduchého průvodce, jenž vám pomůže udělat si představu o tom, jak vypadá cesta k vysněnému bydlení.

koupě bytu

Najděte si nemovitost a zjistěte si víc o jejím stavu

Jakmile vás nějaký inzerát zaujme, zavolejte majiteli, respektive realitnímu makléři, a požádejte si o termín prohlídky. V případě, že nemovitost naplní vaše očekávání, je dobré si ji ale ještě prověřit. Možná ani nemáte ponětí o tom, že existuje něco jako technická inspekce. Nechcete riskovat nemilá překvapení v podobě skrytých závad? Techničtí inspektoři jsou schopni odhalit slabiny nemovitosti a spočítat vám také, na kolik by vás vyšly případné opravy.

Financování a smlouvy

Zjistili jste si všechny důležité informace o nemovitosti? Chcete do ní tedy investovat? Přistupte k podpisu předkupní smlouvy, abyste si vyřídili hypoteční úvěr. Banka vám právě na základě předkupní smlouvy schválí hypotéku. Zajímá vás, jak vysoká bude měsíční splátka hypotéky? Chcete vědět, jakou maximální výši úvěru vám banka poskytne? Internet je plný nástrojů, jako je například hypotéka kalkulačka. Zadáte několik základních parametrů a na jejich základě vám kalkulačka vyhodnotí to, co potřebujete.

Prodávající však nedostane peníze ihned. Po podpisu kupní smlouvy se dostanou peníze do takzvané bankovní úschovy, aby se nestalo, že prodávající shrábne peníze, ale vy nemovitost ani nedostanete. Banka uvolní peníze až v okamžiku, kdy budete zapsáni v katastru nemovitostí. Jste tak tedy chráněni. Vždy trvejte na bankovní úschově peněz.

Jakmile si bydlení koupíte, ještě vás čeká jeden důležitý krok, a to zaplatit daň z koupě nemovitosti, která je ve výši 4 % z kupní ceny.

CINCINK – realitní portál, jenž vám se vším pomůže

Hledáte férový realitní portál, na němž najdete všechny služby, které jsou při prodeji a koupi nemovitosti potřebné? Právě takový vznikl pod záštitou Komerční banky. Jmenuje se CINCINK a přináší praktické informace, ale také nabídku různých služeb od technické inspekce přes právní služby až po daňové poradenství. CINCINK funguje také jako inzertní portál, takže na něm najdete pestrou škálu nemovitostí, a to nejen pro bydlení, ale klidně i pro podnikání. Tak neváhejte a usnadněte si cestu k novému domovu, a to za pomoci startupu CINCINK.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 18 =