Dřevěné podlahy mají celou řadu předností

Současný trh s podlahami je poměrně rozmanitý. Od pradávna se používají dřevěné podlahy, které měly sice na chvíli útlum, neboť je v popularitě předběhly materiály jako vinyl, ovšem v posledních několika letech se vrací opět do módy.

Dřevěná podlaha se vyznačuje dlouhou životností, ale vyžaduje také náležitou péči. Jestliže máte v místnostech starou podlahovou krytinu, nevadí, stačí do vyhledávače zadat “renovace parket Ostrava” a nabídnou se vám specialisté, již vrátí dřevěné podlaze dávno ztracené kouzlo.

Dřevěné podlahy a jejich výhody

Dřevo je přírodní materiál, jenž se bez problémů dožije desítek let, pokud o něj správně pečujete, aniž by se objevily jakékoliv prvky stárnutí. Dřevěné podlahy se pyšní vysokou odolností, neskutečnou pevností a tvarovou stálostí. Dokonce zůstávají beze změn, i když na ně svítí sluneční paprsky. Dřevěné parkety jsou v neposlední řadě odolné proti oděru, a tak se nemusíte bát, že se poškodí, když dětem něco spadne na zem. Samozřejmě stát se může, že pokud je předmět ostrý, tak se v parketách objeví rýha, ovšem všechno se dá bez problémů řešit.

Podlaha se snadno udržuje

Jedním z mýtů, který koluje o dřevěných podlahách, je, že jsou náročné na údržbu, ale to je omyl. Podlahu stačí vysát a setřít, žádné náročné práce vás nečekají. Samozřejmě jednou za pár let je nezbytné parkety nalakovat, nicméně na takovou práci si můžete zavolat odbornou firmu. Dřevo je antialergické, tudíž se perfektně hodí do interiérů, kde žijí alergici a astmatici.

Ve starších domech jsou parkety většinou zanedbané. Jestliže jste se rozhodli po přečtení výše uvedených řádků, že si parkety zachováte, vyhledejte si firmu nabízející broušení parket Ostrava či broušení parket Karviná. Záleží pouze na vás, v jaké lokalitě se nacházíte.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty + sixteen =