Chraňte svůj majetek před živly i škůdci

Brzy tu bude jaro, což mimo jiné znamená, že se opět na plno budeme moci věnovat našemu domu. Pomáhat mu a patřičně ho chránit. Mimo jiné i účinnými ochrannými nátěry. Při jejich výběru nehleďte pouze na cenu, ale v první řadě na kvalitu! 

Především exteriérům našich domů, chat i chalup, ať již se jedná o dřevěné ploty, zahradní domky či terasy, dává zima každoročně pořádně zabrat. Nesvědčí jim ale ani přímé UV záření a samostatnou kapitolou jsou roztodivní škůdci, kteří by takový dřevěný zahradní domeček nechaný bez povšimnutí dokázali spořádat za jednu sezonu. A to jim nesmíme dovolit. Proto je na místě adekvátní ochrana například v podobě ochranných nátěrů. S nimi je dobré začít hned zjara. Takže se vybavte správným arzenálem a hurá do toho.

Zaměřeno na terasy a dřevěné ploty

Patrně nejnáchylnější na působení vnějších vlivů je samozřejmě dřevo. Ochranné nátěry, které tento přírodní materiál před zmíněnými jevy dokáží ochránit, se dělí na lazurovací a krycí. To, jaký typ barvy zvolíte, je prakticky jen na vás. Pokud byste jen rádi zvýraznili přirozenou texturu dřeva, zvolte barvu lazurovací. Pokud chcete odstín dřeva změnit, sáhněte po barvě krycí, ať již na vodní, či rozpouštědlové bázi.

Zaměřeno na fasádu

Negativním vnějším vlivům však nejsou vystaveny jen výrobky ze dřeva. Přímé sluneční záření, výkyvy teplot a vlhkost se negativně podepisuje i na fasádách zděných domů. A následky jejich působení můžeme eliminovat mimo jiné kvalitní fasádní barvou. Ta totiž v první řadě musí odolávat vysokému stupni zatížení. Současné kvalitní omítky to ale hravě zvládnou.

Nakupujte jen u renomovaných prodejců

Malířské barvy rozhodně nakupujte od renomovaných prodejců. Vyhněte se levným no name značkám, které lákají ke koupi svou mnohdy až extrémně nízkou cenou. Takový plot s nimi sice natřete, ale je otázkou, jak dlouho nátěr vydrží. Kvalitní barvy i laky doporučujeme nakupovat buď v renomovaných kamenných prodejnách, nebo na specializovaných e-shopech. Jeden z nich najdete například na stránkách barvy-komplet.cz – na internetu hledejte pod odkazy barvy laky České Budějovice či malířské barvy České Budějovice. Fasádní barvy pak najdete pod odkazem fasádní omítky České Budějovice.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + five =