Co je to anhydritová podlaha? Jaké jsou její výhody?

V posledních zhruba patnácti letech výrazně vzrostla poptávka po síranu vápenatém neboli anhydritovém potěru, který nachází uplatnění nejen v novostavbách, ale i při rekonstrukcích. Ve srovnání s tradičním pískovým a cementovým potěrem má totiž anhydritový spoustu výhod, na které se podíváme v následujících řádcích.

Pokud vás tedy zajímají výhody anhydritové podlahy, je jich hned několik. V první řadě vás nadchne rychlá a snadná realizace, přičemž anhydritové podlahy jsou na stavbu dodávány předem namíchané. Vytvoření 2 000 m2 takové podlahy je až dvacetkrát rychlejší, než kdybyste použili pískovcový či cementový potěr.

Podlaha schne 24 až 48 hodin

Dále mezi výhody anhydritové podlahy spadá to, že je dostatečně suchá na to, aby se po ní dalo chodit, po 24 až 48 hodinách. Jestliže tedy stavíte rodinný dům či jakoukoliv jinou nemovitost, nemusíte týden čekat na vyschnutí. Lité podlahy vás v tomto ohledu jednoznačně nadchnou, protože čas jsou peníze.

Vzhledem k tomu, že je anhydrit tekutý, je do značné míry i samonivelační a určitě dosáhnete rovnějšího povrchu než s pískem a cementem. Vlastnosti anhydritové podlahy tedy nemají konkurenci.

Klidně můžete takovou podlahu využít i v kombinaci s podlahovým vytápěním, kdy nevznikají žádné dutiny a vzduchové kapsy, které ovlivňují přenos tepla do místnosti. Materiál zcela zakryje topné trubky a nezanechává žádné dutiny, takže přenos tepla je dokonale rovnoměrný.

Kdo nabízí anhydritové podlahy?

Jelikož už víte, co je anhydritová podlaha, je na čase podívat se na to, kdo vlastně takovou službu poskytuje. V tomto specifickém segmentu působí rodinná společnost Anhypodlahy s.r.o., která pracuje po celé České republice od roku 1992. Provádí povrchové úpravy v oblasti průmyslové a bytové výstavby.