Fotografie: renovace střech

Zaslouží si vaše střecha čištění a nátěr?

Střecha dělá dům, to všichni moc dobře víme. Zároveň se jedná o docela vysokou investici, pokud ji chcete vyměnit. Právě proto je lepší o ni dobře pečovat, aby dlouho vydržela. A přesně to dělají ve firmě Dachmantechnik.

Dachmantechnik je společnost zaměřující se na nátěry a čištění střech. Postarají se o střechu plechovou, betonové i keramické tašky. A co jejich zásahem získáte?

  • Střecha bude vypadat zase jako nová.
  • Sníží se výskyt mechů, lišejníků a hub.
  • Povrch střechy bude odolnější vůči mrazu i UV záření.
  • Povrch tašek získá samočisticí efekt.

Zní to lákavě. Ale jak taková péče probíhá?

Postup renovace tašek

Na tašky se nanese nanopřípravek s chemickým činidlem, který odstraní mechy, lišejníky a houby. Tato směs proniká do hloubky tašky, není pouze na povrchu. Tlakovou vodou se pak odstraní nečistoty, aby byla střecha před lakováním čistá. Následně se nanesou biocidy proti usazování nečistot, hub a mechů. Předposledním krokem je lakování tašky a úplně posledním pak nanesení druhé a poslední vrstvy, aby byl povrch dokonale hladký.

Pro nátěr střech se používají barvy, jež mají vysokou pevnost, odolávají korozi, lišejníku, mechu i řasám. Svou barvu si zachovávají mnoho let. Nebojte se však, nejde o žádnou drsnou chemii. Přípravky jsou vyráběny v souladu s životním prostředím a hlídány normami EU.

Kolik stojí renovace střechy?

Určitě mnohem méně než její výměna. Za nižší investici tedy výrazně prodloužíte její životnost. Firma Dachmantechnik se cenami netají, na webu má zveřejněný ceník za jednotlivé úkony. V podstatě lze říci, že své služby nabízí již od 350 Kč/m2. Záleží na tom, co přesně budou muset s vaší střechou provést.

Spojte se s nimi, připravte si fotky střechy, vyberte si barvu laku a spočítejte přibližnou plochu střechy. Na všem dalším se už domluvíte.