Designový i praktický nábytek, to je komoda

Komoda – u někoho tento název evokuje nábytek historický, jiný si zase vybaví designový kousek. A oba mají vlastně pravdu. Komody patřily do ložnic našich prababiček, stejně jako mají své nezastupitelné místo v moderních domovech. Jen už většinou vypadají trošku jinak.

Ale abychom se nemýlili – i komody ve starodávném stylu jsou pořád v kurzu, jen se nehodí do každého interiéru. Na chalupu nebo do domu zařízeného ve starodávném stylu skvěle zapadnou. Krásně zdobená komoda borovice se sem bude hodit.

Proč vlastně komodu

Co je to vlastně komoda? Variabilní nábytek, samostatně stojící, nabízející bohatý úložný prostor. Ve srovnání se skříní zabírá méně místa, je praktická a všestranná. Vejde se do ní překvapivě mnoho věcí. A proto je i tak oblíbená.

Se šuplíky, nebo bez?

Většinou je vybavena šuplíky a přihrádkami, její součástí ale může být i skříňka s klasickými dvířky. Zda zvolit komodu se šuplíky, nebo kombinovanou, je na každém z nás. Při výběru komody klademe důraz nejen na její vzhled, ale i materiál a řešení. Měla by dobře sloužit a doladit místnost. Tedy souznít s ní. Komoda ve zcela odlišném stylu bude působit ve většině případů jako pěst na oko, nicméně pěkný designový solitér bude vypadat krásně. Není tedy přímo nutné, aby byla komoda součástí pořizované sestavy. Univerzální a krásná je například komoda bílá.

Spousta stylů a materiálů

K dostání jsou většinou komody z masivu, lamina, proutí i ratanu, moderní i vintage, designové i zcela jednoduché. Hodí se do celého interiéru. Některé více do ložnice, další do chodby nebo dětského pokoje. Dostatečně hluboká komoda poskytne více prostoru, pojezd na kolečkách zase poslouží ke změnám umístění a snadné manipulaci.

Nábytek s variabilním využitím

Co do komody uložit? Téměř cokoliv: hračky, oblečení, doplňky, boty, dokumenty, hygienické potřeby a spoustu dalších věcí, co vás jen napadne. Horní plocha může posloužit k odkládání věcí, které chceme mít po ruce, nebo k umístění dekorací. Kombinovaná komoda v obývacím pokoji dokonce poslouží i jako improvizovaný bar.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sixteen − five =