Luxusní bydlení v Praze má mnoho podob

Existuje luxusní bydlení a pak to, které vyrazí dech. Důvodů může být mnoho. Lokalita, rozloha bytu, jeho rekonstrukce či provedení toho nového, případně jeho zařízení.

Co znamená zrovna pro vás luxusní bydlení? Pro někoho je luxus něco nového. Jsou lidi, kteří milují věci vonící novotou, a mají proto zájem o novostavby bytů či domů, nebo alespoň o naprosto perfekcionisticky provedené rekonstrukce. Jiní z nás naopak za luxus považují to, z čeho dýchá historie. Třeba 300 let starý dům, nebo nás zaujme alespoň prodej bytů Praha 3 ve starší zástavbě, o které už díky seriálu Sňatky z rozumu víme více než dříve. Zajímavý je však rovněž prodej bytů Praha 10. Tam totiž spadají Vršovice, které za Žižkovem, ale ani Vinohrady, rozhodně nepokulhávají.

Praha 1 – luxus, za který si připlatíte

Pokud zůstaneme u Prahy, to nejluxusnější najdeme nejspíš na Praze 1. Pražská správa nemovitostí aktuálně prodává třeba nádherné byty v Dlážděné ulici. Skvěle zrekonstruované byty v historické zástavbě jsou skutečně luxusní i co do podlahové plochy. Mezonet s podlahovou plochou přes 220 metrů čtverečních, k tomu s třicetimetrovou terasou, nahradí hravě i domek. Dům je cihlový, k bytu nechybí sklep a garážové stání. Luxusním není samozřejmě pouze byt, ale i okolí domu s nádherně upraveným nádvořím, na kterém je poznat práce kvalitního zahradního architekta.

Karlín nabízí unikátní Genius Loci

Řádově levnější bydlení pořídíte od PSN v Karlíně. Jde o nádherné ateliérové bydlení, ke kterému náleží rovněž velká předzahrádka. Opět jde o starší cihlovou zástavbu po kompletní a velice povedené rekonstrukci. Úžasnou atmosféru bytu dávají především tradiční okna a u některých dokonce obří francouzské okno s nádhernými tradičními obloukovými tvary. Výhodou těchto bytů je, že jsou prodávány jako tzv. White wall. Tedy ve stavu, kdy si vybíráte podlahy, obklady a další vybavení bytu podle vlastního uvážení. Zájemci o luxusní bydlení totiž obvykle původní vybarvení bytů developerem mění. Takže ušetříte za odstraňování toho, o co nestojíte, a hned od začátku si byt uzpůsobíte k obrazu svému.

Novou luxusní čtvrtí šestky jsou Dejvice

Milovanou částí Prahy pro luxusní bydlení je šestka. Prodej bytů Praha 6 – to však rozhodně nejsou jen vilové čtvrt, jako jsou Hanspaulka nebo Střešovice. Zájem je zejména o Dejvice a bydlení ve zrekonstruovaných cihlových činžovních domech a v jejich adaptovaných podkrovích. Právě zde vznikají unikátní prostory pro luxusní bydlení.

Pražská správa nemovitostí nabízí v Dejvicích luxusní mezonetové byty na ulici Wuchterlova. Velká podlahová plocha s nádherně řešeným okny, s místy ponechaným pohledovým trámovím a s velkými terasami s nádherným výhledem, dělá z tohoto bydlení skutečný splněný sen pro každého, kdo hledá více než jen bydlení v panelákovém bytě či v satelitním městečku za Prahou.

Inspirujte se luxusním bydlením

Každý preferujeme jiný typ luxusu. U nádherných zrekonstruovaných bytů od PSN však o tom, že jde o luxusní bydlení, ani na chvíli nezapochybujete. A i kdyby šlo o byty nad vaše finanční možnosti, inspirujte se skvělým řešením bytů i návrhy interiérových architektů, jak má moderní luxusní bydlení vypadat.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × two =