Dýchá se vám špatně ve vašem vlastním domově? Na vině může být i syntetická podlaha!

Domov je místem, kde by se každý měl cítit příjemně a v bezpečí. Je proto s podivem, kolik lidí pociťuje ve vlastní domácnosti zdravotní problémy. Příčiny přitom mohou být různé, mají však společného jmenovatele – nezdravé prostředí.

Je syntetika to pravé?

Vinylová podlaha je jednou z nejčastějších podlahových krytin, se kterou se v domácnosti můžete setkat, a mnoho lidí na ni nedá dopustit. Má totiž výborné vlastnosti, které se hodí do namáhaných místností. Předně je k dostání v mnoha barvách, provedeních a dekorech, které se snaží co nejvěrohodněji napodobit dřevěné podlahy. Kromě vzhledu však také může nabídnout vysokou odolnost proti oděru, poškrábání či vodě. Výhodou je také velmi snadná údržba – vinylová podlaha je již ve výrobním procesu opatřena filtrem, který ji chrání. Není tak potřeba ji lakovat či voskovat. Nadále tu však zůstává fakt, že i když splňuje všechny směrnice a normy o nezávadnosti, stále se jedná o syntetickou podlahu, na jejíž výrobu bývají použité četné chemikálie. Proto je nevhodné tuto podlahu pořizovat do místností, kde spíte.

Vsaďte na přírodní materiály

Pokud přemýšlíte nad novou podlahou do ložnice, jednoznačně volte přírodní materiály. Na ty totiž nebyla použita žádná chemikálie, a tak nehrozí, že by vás v noci budilo špatné dýchání. Ze syntetické podlahy se totiž můžou uvolňovat škodlivé látky. To v případě dřevěné podlahy nehrozí. Dřevo má také úžasné vlastnosti – jako je udržování stálé teploty, pohodlný došlap, a zejména originální a osobitý vzhled. Dobrou alternativou k dřevěné podlaze jsou i čím dál populárnější ekologické podlahy.

Nepoškozujte své zdraví nadbytečným syntetickým materiálem ve vaší domácnosti. Dopřejte si to nejlepší, co současný trh s podlahovými krytinami nabízí!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

11 − 1 =