Do moderní kuchyně patří digestoř

Perfektní kuchyně není pouze stylová, ale také praktická, čistá a provoněná jen těmi vůněmi, které tak rádi čicháme. Jako například aroma ranní kávy nebo čerstvě upečené bábovky. Kouře i směsice nepříjemných pachů, které vznikají při kuchtění, vás hravě zbaví kvalitní odsavač par.

Větrat nestačí

Určitě se vám už stalo, že jste připálili nějaký pokrm a pokoušeli se vyvětrat dusivý kouř, takže víte, jak dlouho se v místnosti drží. S účinnou digestoří obnovíte v místnosti čerstvý vzduch mnohem rychleji. Navíc si v zimních měsících nebudete muset pouštět do bytu chlad.

Jak vybrat, ale nepřebrat

Digestoře ostrůvkové, vestavné, stropní, výsuvné, komínové, rohové, podvěsné… Provedení odsavačů par je dnes celá řada a do každé kuchyně se určitý typ hodí více než ty ostatní. Máte-li nad sporákem skříňku, do níž lze digestoř skrýt, vestavné provedení, kdy je odtah propojen s horní částí této skříňky, pro vás bude to pravé. Pokud ne, nemusíte zoufat – podvěsné digestoře dokážou být vysoce elegantním designovým prvkem. Mnoho moderních kuchyní je namísto klasické linky vybaveno ostrůvkem, který je umístěn uprostřed místnosti. Pro toto prostorové uspořádání je k dispozici ostrůvková digestoř. Zajímavým řešením jsou komínové digestoře, které však vyžadují rozměrnější kuchyni.

Technické parametry

Existuje celá řada kritérií, jimž byste při výběru nového odsavače par věnovat pozornost. Na prvním místě jsou přirozeně ta prostorová, dále vás bude zajímat sací výkon digestoře, jak hlučný je její chod, způsob ovládání a jeho přehlednost… Základním technickým hlediskem je však způsob odsávání. Podle něj digestoře dělíme na recirkulační, odtahové a kombinované. Recirkulační digestoř v podstatě nasává a následně filtruje znečištěný vzduch, aby ho vrátila do místnosti čistý. Odtahová digestoř bývá napojena na komín či odtahové potrubí, znečištěný vzduch odvádí ven a do kuchyně přivádí čerstvý vzduch zvenčí.

Přehlídka moderní technologie

Výrobci se v současnosti doslova předhánějí nejen v designovém zpracování, ale i v praktických vychytávkách, jimiž své digestoře vybavují. Většina odsavačů par vám například umí usnadnit práci na lince, protože mají LED světla. Některé zas senzory, jež rozpoznají, jak vysoký výkon je aktuálně třeba vyvinout. Mohou disponovat i časovačem a funkcí automatického vypnutí. Máme-li být konkrétní, v poslední době si na trhu vedou skvěle zejména kuchyňské digestoře Franke. Najdete je ve specializovaném e-shopu Voda centrum.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 + 16 =