Dobrou kávu uvaří pouze čistý kávovar

Pokud v posledních dnech a týdnech pozorujete, že se chuť kávy, kterou si připravujete ve svém kávovaru, povážlivě zhoršuje, možná za to nemusí být zodpovědné vaše chuťové buňky, ale samotný přístroj.

tablety na čištění kávovaru

Nemusíte se hned bát a poohlížet se po novém. Změna chuti k horšímu většinou značí silnější znečištění, které je však možné relativně snadno odstranit.

Kvalitní přístroj

V případě, že neholdujete klasické turecké kávě a máte trochu vytříbenější chutě, koupi kávovaru se asi nevyhnete. Nestojíte-li o příliš dlouhé přemýšlení při prohlížení katalogů, jděte na jistotu a berte kávovar Delonghi. Je vcelku jedno, jaký model. Všechny budou kvalitní.

Nicméně ani z něj vám nemusí váš oblíbený nápoj příliš šmakovat, jelikož jakmile se zanese nečistotami či se zavápní, není sebelepší přístroj schopen vyrobit nic lepšího než břečku na úrovni melty. Čištění kávovarů Delonghi nebo jiných značek však naštěstí není tak složité a jistě to zvládnete i vy.

Preventivní čištění

Čištění kávovaru byste měli provádět pravidelně, nikoliv až ve chvílích, kdy už je zjevné, že se to musí udělat. Některé části je možné ručně opláchnout, ale na zbytek je potřeba použít kvalitní tablety na čištění kávovaru.

Ani když si pořídíte opravdu ty dobré, nemusí vás to stát majlant. I takové se dají sehnat, třeba prostřednictvím internetu.

Odvápnění

Čištění je důležité, ale dobrou kondici přístroje mohou ohrozit také i různé vápenaté usazeniny. Odvápnění kávovaru byste rovněž měli provádět pravidelně, a sice alespoň čtyřikrát do roka.

Když na to budete zapomínat, může se to projevit nejen na výsledné chuti kávy. Samotný přístroj může začít dělat problémy, a nakonec se zcela zničit. Jelikož to asi nechcete, měli byste si na odvápnění dávat skutečně velký pozor.

Návod na to, jak odvápnit kávovar, najdete v manuálu, co byste měli mít doma. Každý model to má trochu jinak, takže není úplně vhodné vyzvídat na internetu. Není to však složitá záležitost a po několika opakováních to zvládnete levou zadní.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + fifteen =