Domácí vinotéka je skvělý doplněk bytu

Český národ lze rozdělit na dvě, často nesmiřitelné, poloviny, a to na milovníky piva a milovníky vína. Zatímco dříve jasně převažovalo pivo, v posledních letech lidé čím dál častěji nacházejí zalíbení právě ve víně. V restauraci se už dávno nespokojíte pouze s rozdělením na bílé a červené, ale chcete o vínu vědět víc, a nelitujete si za něj také připlatit. Díky tomu se k nám začínají dovážet čím dál lepší a kvalitnější druhy vín.

Domácí vinotéky

Opravdoví znalci a milovníci vína si rádi čas od času koupí nějakou dražší lahev i domů. Tam ovšem často nastává problém se správným uložením vína. Pro dlouhodobé uchování víno totiž potřebujete především stabilní prostředí. Pokud tedy nejste šťastlivci, kteří mají vlastní vinný sklep s ideálními podmínkami pro uskladnění, musíte sáhnout po kompromisu, ten představuje domácí vinotéka. Tu skvěle využijete i v malém panelovém bytě. Domácí vinotéky vám zajistí nejlepší úložné podmínky. Tedy konstantní teplotu, správnou vlhkost a přítmí. Nejsou to totiž pouze předražené ledničky. Prosklená dvířka vinotéky jsou opatřena UV filtrem. Tím zabraňují vniku slunečních paprsků, které přispívají ke znehodnocení vína. Díky vinotékám s oddělenými chladicími zónami a samostatným ovládáním zón navíc můžete v té samé ukládat jak bílé, tak i červené víno a šampaňské. V některých typech máte dokonce speciální přihrádky, do kterých můžete ukládat i drahé doutníky.

Vinotéky Humibox

Společnost Humibox je českou značkou, která se specializuje na výrobu domácích vinoték. Jednou z hlavních výhod výrobků firmy Humibox je to, že vám sestaví vinotéku přesně na míru vašim požadavkům. Kromě toho si však můžete vybrat ze široké nabídky z katalogu. Top modelem tohoto výrobce je vinotéka Humibox US 24. Je to jedinečný kousek v luxusním provedení a její kapacita dosahuje počtu 24 lahví.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 9 =